logo

Teritoriālās reformas kontekstā jāievēro nelielo apdzīvoto vietu intereses

15.10.2019 Raivis Zeltīts Latvijā

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) ir gandarīta, ka Ministru kabinets ņēma vērā priekšlikumu par atsevišķu Lejaskurzemes, Daugavpils un Rēzeknes novadu izveidi, iestrādājot to Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projektā. Arī tālākajā likumprojekta izskatīšanas gaitā Saeimā Nacionālā apvienība sniegs priekšlikumus par novadu teritoriju robežām.

Tāpat NA piedāvās likumdošanas ceļā nodrošināt, ka pēc ATR īstenošanas tiks vienmērīgi ievērotas visu Latvijas iedzīvotāju un reģionu intereses. Svarīga būs diskusija par vēlēšanu sistēmas nosacījumiem, ārpus attīstības centriem esošo pilsētu un pagastu pārstāvniecību pašvaldībā, funkciju sadalījumu un citiem jautājumiem.

NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars: “Vai jaunie novadu centri būs pietiekami ieinteresēti rūpēties par visa novada vienmērīgu attīstību? Vai blīvāk apdzīvoto teritoriju intereses nebūs dominējošas? Tie ir aktuāli jautājumi, uz kuriem daudzi Latvijas cilvēki vēlas dzirdēt pārliecinošas atbildes un garantijas. Valsts pienākums ir šīs atbildes sniegt.”

 

 

Informāciju sagatavoja:
Raivis Zeltīts
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Ģenerālsekretārs

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.