logo

Vai Latvijas nacionālo pozīciju nosaka Lolita Čigāne? (3)

18.09.2015 Laila Ozoliņa Saeimā

Eiropas lietu komisijā. Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Šodien Saeimas Eiropas lietu komisijā bija paredzēts diskutēt un vienoties par Latvijas nacionālo pozīciju ārkārtas Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sēdei, kas plānota 22. septembrī. Neskatoties uz komisijas skaitliski mazo sastāvu un Nacionālās apvienības (NA) un Zaļo Zemnieku Savienības deputātu aicinājumiem pārcelt jautājuma izskatīšanu uz pirmdienu, lai Saeimas deputāti varētu ne tikai sagatavot pārdomātus un īstenojamus priekšlikumus, bet arī uzklausīt visu komisijas locekļu viedokļus, komisija tomēr nobalsoja pret sēdes pārcelšanu.

Pēc sēdes Eiropas lietu komisijas vadītāja Lolita Čigāne maldināja sabiedrību, norādot, ka  jautājumā par patvēruma meklētājiem Ministru kabinetam nav nepieciešams komisijas mandāts un Latvijas nacionālā pozīcija, ko formulējis Ministru kabinets, var tikt oficiāli pausta bez Saeimas akcepta.

Nacionālā apvienība principā iestājās par kara bēgļu uzņemšanu mūsu valstī, bet neatbalsta obligātās kvotas un sasteigtu, neizsvērtu lēmumu pieņemšanu. NA uzskata, ka jābūt detalizētam pasākumu plānam par to, kā nošķirt kara bēgļus no ekonomiskajiem un kā integrēt kara bēgļus Latvijā. Turklāt jābūt arī tiešai komunikācijai ar sabiedrību, lai izskaidrotu kara bēgļu uzņemšanas plānu mūsu valsts iedzīvotājiem.

Nacionālajai apvienībai nav pieņemams, ka šodienas Eiropas lietu komisijas sēdē, kur tika skatīts jautājums par “bēgļu kvotām”, komisijas vadītāja L. Čigāne bez kvoruma pieņēma lēmumu Latvijas nacionālo pozīciju virzīt bez Saeimas akcepta. Jānis Dombrava norāda, ka Vienotība lēmumu par papildus 526 patvēruma meklētājiem uzņemšanu virza ar partijas Saskaņa  un Latvijas Reģionu apvienība balsīm, ignorējot koalīcijas partnerus – Nacionālo apvienību un Zaļo Zemnieku Savienību.

Komisijas sēdē netika uzklausīts partneru viedoklis par sēdes pārcelšanu uz pirmdienu, tā vietā uzstājot par steidzamu lēmuma pieņemšanu. Jānis Dombrava uzsver: „Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes izteikumi sēdes beigās, par to, ka Latvijas nacionālo pozīciju var virzīt bez Saeimas balsojuma, ir nepieņemami un nonāk pretrunā Saeimas kārtības rullim, tāpēc Nacionālā apvienība iesniegs Juridiskajam birojam iesniegumu steidzamā kārtā izvērtēt šo situāciju un sagatavot atzinumu par komisijas lēmuma pieņemšanas procedūru.”

Sēdes laikā vairāki Saeimas deputāti norādīja, ka viņiem nav pieņemama šāda steiga, atkārtoti aicināja pārcelt šī jautājuma izskatīšanu uz pirmdienu un pameta sēdes zāli. Sēžu zālē palika vien 7 no kopumā 16 komisijas deputātiem: L. Čigāne, A. Lejiņš, O.Ē. Kalniņš, E. Smiltēns no Vienotības, N. Kleinberga no Latvijas Reģionu apvienības, S. Dolgopolovs un I. Pimenovs no Saskaņas. Tā kā zālē trūka kvorums, tad, saskaņā ar Saeimas kārtības rulli, tā bija jāslēdz.

Informāciju sagatavoja
Laila Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
371 2929 8205
www.nacionalaapvieniba.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • tamirs tamadze

  01.10.2015 00:14

  Smird un pūst pamatīgi mūsu 'dižie" zagļu valsts priekšnieciņi....

 • trafix 1

  21.09.2015 08:32

  lai nākamo paaudžu nicināšana un vissmagākais nāves lāsts pār mūsu zemes nodevējiem kangariem un visiem viņu pēcnācējiem !!!!!!!!!!

 • Elkukalns W

  19.09.2015 09:56

  Ir lietas, kas nemainās! Ko citu varēja gaidīt no TUA tirgotājiem? Kā viņi pamatos atteikšanos uzņemt migrantus, ja paši valsti ir izzaguši un pārdevuši. Visu cieņu NA par stingro stāju. Tagad 3A lai sargā savu mantu un patiesā labuma guvēji no ofšoriem lai nostiprina robežas un pilda aizsardzības budžetu. Nav neiespējami atrast domubiedrus un ar likumu piespiest tos, kas ņēma, dot! Ja ''Mākoņkalnā '' parādīsies "For sale'' arī tas būs rezultāts!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.