logo

Vai traģikomiskās operas režija ienāks arī politikā?

10.12.2013 Aldis Grunde

Bijušā operas direktora iesaistīšanās politikā, „izmantojot savu  17 gadu pieredzi valsts kultūras iestādes vadībā”, var dot labumu, ja to izmanto kā negatīvo piemēru. A. Žagara kungs Latvijas Nacionālajā operā (LNO) ir atstājis tādu mantojumu, kuru jaunajai valdei būs „ jāstrebj” vairākus gadus. Tas būs redzams pēc finanšu audita rezultātiem, kas šobrīd tiek veikts operā. Bijušais operas finanšu direktors, atstājot savu amatu, medijiem lielījās, ka jaunajai valdei operu  atstāj „ideālā” finanšu stāvoklī, un viņš nav melojis – naudas tur nav! Kur palika 1 200 000 latu (funkciju audita aprēķinātā summa) kurus piešķīra valdība pilna darba slodzes atjaunošanai no 2013.gada 1.janvāra, lai īstenotu operas attīstības scenāriju?

Žagars sola veidot „modernu un konkurētspējīgu” Latvijas tēlu! Lai nu ko, bet par nodokļu maksātāju naudu veidot savu personīgo tēlu – to nu viņš prot, gadiem ilgi ceļojot pa pasaules operteātriem, ar kuriem bijis barters, atvainojiet – pieredzes apmaiņa ar LNO! Nezin gan vai Latvijas sabiedrība būs priecīga, ja tas ar tādu pašu vai vēl lielāku vērienu turpināsies, pildot savu un sev pietuvinātu cilvēku maciņus, vienlaikus atceroties Žagara kunga bēdīgi slaveno pieredzi sava biznesa veidošanā.

Mums nav vajadzīgs tikai skaists un citiem tīkams tēls, bet Latvija kā nacionāla valsts, kurā var dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi.

Lai uzskaitītu visu „izcilā vadītāja un režisora”  paveikto, būtu nepieciešams ilgs laiks, un ar to jau nodarbojas attiecīgās jomas kompetenti speciālisti. Tomēr, ja Žagara kungs patiešām ir sataisījies uz Briseli, tad, lai noņemtu jebkuru šaubu ēnu, bijušajam operas šefam būtu jāiziet kokaīna tests. Esmu pārliecināts, ka operdziedātāja Aleksandra Poļakova nesen izteiktais piedāvājums – kopīgi iziet šo testu – vēl joprojām ir spēkā. Esmu 100% drošs, ka A.Poļakova kunga tests būtu negatīvs…

 

LNO SOM NA

Valdes priekšsēdētājs

Aldis Grunde

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.