logo

Valstiskās audzināšanas programma būs izstrādāta līdz gada beigām

12.06.2013 Jauniešiem

Valstiskās un pilsoniskās audzināšanas programmas veidošanas darba grupa sāks strādāt jūlijā, un iecerēts, ka tās izveidošana tiks noslēgta gada beigās, otrdien Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas sēdē norādīja tās priekšsēdētājs Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK).

Viņš norādīja, ka panākta vienošanās ar izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski (RP) par atbalstu valstiskās un pilsoniskās audzināšanas programmas veidošanai. Programmu plānots īstenot skolās.

Dokumentā cita starpā iecerēta ārvalstu sadarbības pasākumu reglamentēšana, ņemot vērā neseno gadījumu, kad skolēni tika iesaistīti militārā nometnē, skaidroja Dzintars.

Programmas provizoriskais mērķis ir sekmēt izglītojamo piederības sajūtu Latvijas valstij un tās pamatvērtībām; veicināt izpratni par demokrātiju un pilsoniskās līdzdalības iespējām, attīstīt atbildības sajūtu pret sabiedrību un apkārtējo vidi, stiprināt izglītojamā nacionālo pašapziņu un patriotismu.

Kā iespējamie piemēri programmā varētu būt obligātie svētku pasākumi, dzimtas, novada un valsts patriotisma projekti, skolas viesu aicināšanas kārtība, skolā izplatāmās informācijas reglamentēšana, valsts himnas lietojuma kārtība, valsts karoga un citu simbolu lietojuma kārtība un valstiski atbalstītu nevalstisko organizāciju iesaiste.

Darba grupas pirmā tikšanās iecerēta laikā no 9.jūlija līdz 12.jūlijam.

LETA

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.