logo

Valsts drošības dienesti tiek izmantoti politiskās izrēķināšanās nolūkos (1)

10.06.2014 Valdībā

Solvita Āboltiņa

Valsts noslēpuma pielaides nepiešķiršana tieslietu ministrei Baibai Brokai ir Latvijas politikā izplatītā klientelisma aisberga redzamā daļa. Šāds secinājums šodien izskanēja Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) valdes sēdē.

NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzskata, ka valsts noslēpuma pielaides nepiešķiršana NA ministrei Baibai Brokai rada aizdomas par to, ka pielaide valsts noslēpumam tiek izmantota kā instruments, lai mazinātu politisko konkurentu ietekmi.

Pielaides nepiešķiršanas patiesie iemesli ir paslēpti aiz slepenības vairoga. Pielaides izsniegšanas lēmuma pieņēmējs darbojas slepenības aizsegā un nav sniedzis konkrētā lēmuma argumentētu skaidrojumu.

“Politiskā izrēķināšanās var notikt dažādos veidos. Pielaides izsniegšana ir tikai viens no veidiem. Nacionālā apvienība ir nopietns un spēcīgs konkurents, un tāpēc tiek meklēti veidi, kā traucēt mūsu ministriem strādāt. Tas, ka diviem Nacionālās apvienības ministriem ilgstoši netiek izsniegtas pielaides valsts noslēpumam, ir pierādījums tam, ka notiek izrēķināšanās ar spēcīgiem konkurentiem Saeimas vēlēšanās,” Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu skaidroja NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

NA valde norāda, ka SAB direktors Jānis Maizītis, stājoties amatā, publiski apsolīja, ka viņš mainīs ierasto kārtību un turpmāk sabiedrībai izskaidros principus, pēc kādiem tiek pieņemti lēmumi par pielaidi valsts noslēpumam. Diemžēl Maizīša solītais palicis neizpildīts, jo nedz B. Brokai, nedz sabiedrībai nav skaidra SAB motivācija pielaides atteikumam.

Baiba Broka daudzu gadu garumā ir strādājusi ar zemākas kategorijas pielaidi, bet tagad, kad viņa ir kļuvusi par ministri, pielaide tiek atteikta. NA valde ir izteikusi uzticību Baibai Brokai un aicināja ministri izmantot visas tiesiskās iespējas, lai pārsūdzētu ģenerālprokuroram SAB lēmumu par pielaides nepiešķiršanu.

Nacionālā apvienība ir nolēmusi šīs valdības laikā vairs nevienu citu kandidātu ministra amatam nevirzīt.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
e-pasts: [email protected]

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • ezis x

    10.06.2014 11:13

    Jau labu laiku notiek aizmuguriskas polītiskas manipulācijas, gatavojoties nākošajām vēlēšanām. Vienotības mērķis ir "pievākt" savu konkurentu (RP, NA un varbūt ZZS) vēletāju balsis. Vienotība cenšas to panākt ar savu konkurentu diskreditēšanu vēlētaju acīs. Tas tiek veikts, galvenokārt, uzbrūkot savas koalīcijas partneru ministriem. Ar RP šī stratēģija ir bijusi sekmīga. Uzbrukumi tika veikti Zatleram, Sprūdžam un Ķīlim, kuri bija spiesti noiet no skatuves. Tagad RP paliekas ir iekļautas Vienotībā. Ar NA, vispirms bija uzbrukums Gaidim Bērziņam, tad Jaunzemei-Grendei, tagad Brokai un pēc tam nāks Naudiņa kārta. Vai viņiem tas izdosies? Varbūt daļēji. Viss atkarājas no Nacionālās Apvienības stratēģu gudrības. Āboltiņa ir bīstama sieviete. Uzskatu, ka viņa (tāpat ka Maizītis) ir daļa no vecās padomiskās nomenklatūras, kurai sen bija laiks noiet no skatuves. Pēc viņas, Dombrovska, Zaķa un pārējo Vienotības špiceļu domām, uz Maskavu orientētais Agēšins un Klemenķevs ir uzticami, bet Broka nav. Te vārdi ir lieki.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.