logo

Viedoklis: Nelaist šeit nevienu – tas ir vienīgais ceļš. Intervija ar Itālijas latvieti Izabellu Ozolu (2)

21.10.2015 Imants Liepa Latvijā

Foto: Modris Rubenis

Izabellas Ozolas saknes ir meklējamas Latvijā. Viņas vectēvs bija Latvijas armijas kapteinis, kuru nošāva krievi. Tēvs Izabellai tika vajāts kā kapteiņa dēls, un viņš aizbēga patvēruma meklējumos uz Gruziju. Gruzijā piedzima Izabella.

Viņa ir apprecējusies ar itāli un nu jau vairāk nekā 25 gadus dzīvo Itālijā. Pati viņa ir atguvusi vectēva īpašumus Latvijā un cītīgi cenšas iemācīties latviešu valodu. Dēls, Itālijas pilsonis, arī ir jau iemācījies latviešu valodu. Pēc profesijas viņa ir juriste, kā arī uzņēmēja.

Izabella uzskata, ka Latvijai ir iespējas turēties pretī, vai vismaz nesteigties ar bēgļu uzņemšanu šeit, jo ieguvumu praktiski nebūšot nekādu, būs tikai dažāda veida zaudējumi.

– Pastāstiet, lūdzu, par sevi un savu saistību ar Latviju.

– Mana saistība ar Latviju ir ļoti vienkārša – mans tēvs ir latvietis, viņš šeit ir piedzimis un uzaudzis, pēc tam aizbraucis uz Gruziju un visu dzīvi nodzīvojis tur. Es piedzimu Gruzijā.

– Vai Jūsu mamma ir gruzīniete?

– Armēniete. Es piedzimu Gruzijā un visu dzīvi tur nodzīvoju, līdz apprecējos un aizbraucu uz Itāliju. Tas bija vēl padomju laikā – 1990. gadā. Tagad jau 25 gadus dzīvoju Itālijā. Mani vecāki pārbrauca uz Latviju pēc Padomju Savienības sabrukšanas un kopš tā laika dzīvo šeit.

– Vai Jūs sevi uzskatāt par latvieti?

– Jā. Deviņdesmitajos gados, kad Latvija atguva neatkarību, es biju Itālijā. Man toreiz bija padomju pase, un es atbraucu uz Rīgu un uzreiz saņēmu Latvijas pilsonību un personas kodu, un šodien man ir Latvijas pase. Man ir tiesības uz Itālijas pilsonību, jo mans vīrs ir itālis, es tur esmu dzīvojusi 25 gadus un esmu tur pierakstīta, tur uzturos, taču es nemainu pilsonību un netaisos to darīt. Jo saprotiet, pilsonība – tā ir piederības sajūta. Latvija ir vienīgā valsts, kur man nevaicā, kā jāraksta mans uzvārds (smejas). Еs Latvijā jūtos kā mājās, neskatoties uz to, ka neesmu šeit uzaugusi. Bērnībā braucu uz Latviju vasarās, un man ar šejieni saistās ļoti daudz atmiņu.

– Es saprotu, ka jums ir arī viedoklis par bēgļiem, un Jūs par to ar mums gribējāt runāt?

– Ooooo, jā – par šo es ar Jums gribēju parunāt…. saprotiet…

– Vai viņi ir bēgļi?

– Viņi nav bēgļi. Viņi ir migranti, 80% no viņiem ir ekonomiskie migranti. Pat daudzi no tiem, kuri ir no Sīrijas – jo cilvēki, kuri bēg no “bumbām”, nebrauc 5000 km pēc pabalsta. ANO ir noorganizējusi bēgļu nometnes ārpus Sīrijas robežām, kur viņi tiek aprūpēti, tur ir “Sarkanais krusts” un normāli apstākļi – viņi ar visu tiek nodrošināti, tur nenotiek karadarbība, tur var dzīvot, ja Tu esi bēglis, kurš grib atgriezties mājās un nogaidīt, kamēr apstākļi dzimtenē ir bīstami dzīvībai…

Nav skaidra arī šāda lieta – es saprotu, ka sievietes ar bērniem izbrauc no valsts, bet, kad jauni vīrieši izbrauc no valsts, kur notiek karš… kurš aizsargās viņu dzimteni? Tie faktiski ir dezertieri. Iedomājieties – Latvijai ir uzbrukusi teroristiska banda, un vīrieši bēg no valsts. Kas to aizsargās? Pagaidām iesaukšanu armijā neviens nekur nav atcēlis… Ir vai nu brīvprātīgā armija, vai obligātais karadienests.

– Vai Itālijā šo migrantu ir daudz?

– Jā, ļoti daudz. Arī Milānā, visur – viņi ir visur. Es izkopēju rakstus no avīzēm “Corriere della Sera“, “Libero“, www.ilgiornale.it, ko Jums atstāšu… Ir tāda pilsēta Bergamo… Tagad Itālijā faktiski notiek islamizācija. Un itāļi pašlaik tiek apdalīti savās pilsoņu, sociālajās un daudzās citās tiesībās. Tā ir traģēdija visur, Bergamo ir tikai viens piemērs, un tādu es varu nosaukt daudz, bet mums tam nepietiks laika. Šo informāciju, kas atspoguļo šaubas par “bēgļiem”, es Jums atstāšu. Žurnālisti veica aptauju, un izrādījās, ka tur nav sīriešu. Viņi jautāja tiem, kurš ir no kurienes, – tur ir cilvēki no valstīm, kur nenotiek nekāda karadarbība, tie ir ekonomiskie migranti…

– Vai var kaut kā atšķirt tos bēgļus no ekonomiskajiem migrantiem?

– Vizuāli – nē.

– Nē, es domāju pēc uzvedības.

– Nē, tāpēc, ka tie ir Āfrikas kontinenta cilvēki. Viņi ir dažādi, piemēram, Ziemeļāfrikā viņi principā visi ir arābi, viņi runā vienā valodā un paši savā starpā viens otru prot atšķirt, bet mēs nevaram atšķirt, kurš ir kurš. Turcijā par 800 dolāriem var nopirkt viltotu Sīrijas pasi. Tāpēc, ka viņi zina, ka sīrieši tiek ielaisti kā bēgļi, un visi “pārvēršas” par “sīriešiem”. Ja kāds Jums var pārtulkot no itāļu valodas, tad šeit ir rakstīts, kā viņi pēc tam stāsta pasakas par to, ka viņus citi islāmisti, redziet, apspiež. Tās visas ir pasakas, lai aizpildītu anketu un saņemtu tiesības uz pabalstu. Tagad ziņas tiek tā “filtrētas”, ka nekāda negatīva informācija, kas attiecas uz ārzemniekiem, presē nenokļūst.

– Bet kāpēc?

– Tāpēc, ka tiek veikta aģitācija, lai cilvēki viņus pieņemtu. Cilvēkiem viņi jāžēlo, un “jāiepotē”, ka viņiem ir nepieciešams braukt šurp, ka viņi ir nelaimīgie bēgļi, kuri izsalkuši un nosaluši, ka viņiem nekā nav, ka viņus vajag žēlot… Visur rāda to nelaimīgo bērniņu pludmalē…

– Kas bija falsifikācija… kā mēs tagad zinām. Viņš tiešām nomira, bet ir fotogrāfijas, kas liecina, ka viņš bija izskalots citā vietā, viņu pārnesa un nofotografēja.

– Nu lūk…. šī scenogrāfija tiek veikta ar nolūku. Šeit ir Itālijas valsts statistikas institūta sastādīts imigrantu pieplūduma grafiks pa gadiem. Tie ir traģiski dati, bet tie netiek publiskoti. Itālijā šobrīd pēc vieniem datiem darbojas jau 80 oficiālas un 300 neoficiālas musulmaņu mošejas, pēc citiem avotiem Itālijā jau vairāk nekā 600 musulmaņu mošejas un skaits turpina pieaugt.

Un Bergamo, kur ir neoficiālas mošejas, notika sekojošais – dzīvojamais kvartāls pilns ar lūgšanā iegrimušiem musulmaņiem. Tas pats notika Milānā, kur viņi nobloķēja satiksmi. Šie cilvēki dzīvo pavisam citā pasaulē, viņiem ir pavisam cita mentalitāte, citas vērtības. Viņiem ir svešs viss mūsējais, un viņi negrib šeit integrēties. Tāpēc, ka viņi uzskata, ka mēs dzīvojam nepareizi.

– Ko viņi grib?

– Viņi grib pabalstus. Iedomājieties – Itālijā viņiem maksā 36 EUR dienā, un strādāt nevajag, jo visu dod bez maksas. Arī dzīvokli un elektrību apmaksā, pat kabatas naudu, telefonsarunas (15 EUR)… Es ar savām acīm redzēju dokumentus, kuros aprakstīti bēgļu uzņemšanas noteikumi, un tur bija rakstīts, ka viņus vajag nodrošināt ar tādu ēdienu, pie kura viņi ir pieraduši savā dzimtenē. Kad viņiem iedeva mūsu, itāļu, ēdienu, viņi to izmeta un teica, ka tas viņiem negaršo un ka pat saldo ēdienu nedodot. Šo es pati redzēju Itālijas televīzijas pārraidē – dažreiz šāda informācija tomēr izlaužas plašsaziņas līdzekļos, bet pamatā visi mēģina viņus slavēt, jo, lūk, viņi esot nabagi un nelaimīgi…

Cilvēki tam notic, jo nāk šī informācijas plūsma, un tu sevi sajūti kā sliktu, bez sirdsapziņas: lūk, kāds es esmu egoists, ka viņus nepieņemu.

– Vai viņi ir agresīvi?

– Jā, ļoti. Saistībā ar bēgļu pieplūdumu noziedzība Itālijā strauji pieaugusi. Nezinu, vai Jūs esat par šo gadījumu dzirdējis. Viņu dēļ vilcienos tagad ir apsardze. Šo rakstu es Jums izkopēju no Bergamo avīzes, tas attiecas uz Ziemeļmilānas dzelzceļa līniju. Tagad uz dzelzceļa ir apsardze, privātā apsardze, jo ir tāds bandītisms!

– Visos?

– Vismaz Ziemeļmilānā, bet es domāju, ka visos, lai gan droši nevaru teikt. Kāpēc tiek apsargāti vilcieni – Milānā pirms 2 vai 3 mēnešiem kontrolieris lūdza uzrādīt biļetes grupai jaunu cilvēku, imigrantu. Viņiem biļešu nebija, tāpēc kontrolieris lūdza viņus izkāpt, un viņi tam ar mačeti nocirta roku… Jūs varat iedomāties – kāds zvēriskuma līmenis! Daudzos gadījumos kontrolieri tiek piekauti… Laikrakstā “Libero” rakstīts, ka šo kontrolieri jau trīs reizes ir situši par to vien, ka viņš lūdzis uzrādīt biļeti.

Jūs saprotat, kas notiek Itālijā! Romā vakarā uz laukuma tunisietis izvaroja astoņpadsmitgadīgu meiteni. Viņi Eiropas sievietes uzskata par prostitūtām. Tās ir šausmas. Manas draudzenes meitas baidās braukt ar autobusu, jo tur arābu izcelsmes jaunieši viņas aizskar, “palaiž rokas” un pazemo. Nepilngadīgie arābi ir radījuši ļoti nelabvēlīgu psiholoģisko klimatu. Un pret to neko nevar iesākt… Ja tu pateiksi kaut ko pret citas izcelsmes cilvēkiem, uzreiz būsi rasists.

– Vai migranti neuzbrūk gejiem?

– Man nav informācijas. Avīzē “Libero” 19.08.2015. raksts, ka šajā vasarā pludmalē izvarotas 3 sievietes 4 pēdējās dienās, Fjudži pilsētā trīs pusaudži bez vecākiem uzbrukuši migrantu nometnes darbinieci.

Ļoti svarīgi, lai neviens šurp uz Latviju nebrauktu, jo viss šis pasākums saistīts ar lielu blefu, un Latvijai tas beigsies ar traģēdiju, jo būs būtisks noziedzības pieaugums. Specdienesti jau piefiksējuši teroristus, par ko ziņoja “Euronews“. Bet saprotiet, teroristus atpazīst paliek grūtāk, zināms pat gadījums Francijā, kad islāmisti ēda cūkgaļu (kas ir pretrunā ar Korānu), lai tikai netiktu atpazīti.

Bērnu skaits arābu ģimenēs ir vismaz 5. Ja iebrauc 100 ģimenes katru gadu (2 pieaugušie un 5 bērni), tad pēc 5 gadiem būtu 3500. Viņiem ir tiesības uz ģimenes savienošanu – viņiem visiem ir pa 5 brāļiem, māsām, mazāk ir reti kuram, un tā viss pieaug aritmētiskajā progresijā. Tas ir tad, ja runājam par 700 cilvēkiem, bet grib vēl noteikt jaunas kvotas! Ja pa 1000 cilvēkiem šurp sūtīs katru gadu – latvieši drīz būs mazākumā! Pēc 5 gadiem, ja es nekļūdos, viņiem būs tiesības pretendēt uz pilsonību – kas tad notiks?

– Kā viņi vispār dzīvo, ko viņi dara?

– No tiem, kuri tagad iebrauc, neviens nestrādā. Tie, kuri strādā kā pašnodarbinātie, pārdod kebabus un tamlīdzīgi, nemaksā nodokļus. Viņi tik ļoti slēpj savus ienākumus, lai viņiem būtu tiesības saņemt pabalstus. Viņi dzīvo no pabalstiem, viņiem ir dzīvokļi. Mēs nezinām, ko viņi dara. Viņu bērni iet uz skolu, viņi pilnībā atrodas valsts aprūpē, viņi atbrauc šurp, valsts nodrošina juridiskas konsultācijas, un viņi panāk sev tādu atbalstu, kādu nav spējīgi sev panākt pat Itāļi. Itāļi nesaņem tādus pabalstus, kādus saņem šie imigranti.

– Vai atšķiras migranti no Āfrikas un citām zemēm?

– Pēc uzvedības viņi atšķiras maz, pēc izskata gan atšķiras. Pēc uzvedības atšķiras vienīgi kristieši.

– Kristieši atšķiras no musulmaņiem?

– Ļoti atšķiras, bet kristiešu tur ir ļoti maz, pamatā atbrauc musulmaņi.

– Bet kāpēc tā?

– Nezinu, jo man nav pieejas šai informācijai. Pamatā brauc no Islama valstīm un vienmēr ir braukuši tieši no šīm valstīm – es domāju, ka notiek apzināta Eiropas islamizācija. Viņu acīs mēs visi esam neticīgie, un viņi mums dara “labu”, ja pievērš mūs savai ticībai. Viņi cīnās ar mums kā ar neticīgajiem, viņiem mūsu sabiedrība nav vajadzīga. Viņi brauc šurp, lai atvestu uz šejieni Islamu, lai celtu šeit savas mošejas.

Viņi iesniedza Strasbūras tiesā pretenziju, ka viņu reliģiskās jūtas tiek apvainotas, ja valsts ēkās atrodas krusti un ka tos vajagot noņemt. Bet viņi taču Itālijā ir viesi – viņi ir atbraukuši uz katoļu zemi, un kāpēc gan mūsu reliģijai viņus ir jāaizskar? Tā ir neiecietība. Ja tu atbrauc pie manis ciemos, un tev derdzas un nepatīk, kā es dzīvoju – brauc prom! Mēs viņus neielūdzām.

– Bet ko Latvija var darīt lietas labā?

– Mēs varam palīdzēt, novirzot palīdzību bēgļiem caur Sarkano Krustu, ANO struktūrām, sūtot zāles, apģērbus, rotaļlietas bērniem, pārtiku, medicīnisko personālu, būvniecības speciālistus, kas palīdzētu būvēt tur, ANO nometnēs, pagaidu labiekārtotas mājas uz to pašu naudu, kas būtu veltīta bēgļu uzņemšanai Latvijā. Mēs varam solidaritāti paust citādāk, nevis pieņemt tos Itālijā vai Latvijā. Palīdzēt, bet palīdzēt finansiāli. Vēl varētu sarīkot referendumu par jautājumu – kā jāizpaužas mūsu solidaritātei šai bēgļu krīzē.

Nelaist šeit nevienu – tas ir vienīgais ceļš, jo, ja mēs viņus ielaidīsim, tad pazaudēsim savas mājas. Pēc tam viņus no šejienes vairs neaizdzīsi!

– Jūs domājat, ka viņi šeit paliks? Kāpēc lai viņi nebrauktu uz Vāciju?

– Jo uz Vāciju viņus vairs nelaidīs. Ja Latvija parakstīs līgumu par obligātām kvotām, tad mums neviens vairs nejautās, tiks atsūtīti tie, kas tiks atsūtīti, un, ja viņi no šejienes aizbrauks uz Vāciju, tad viņus atsūtīs atpakaļ uz Latviju! Viņu dokumentos, jau pie ES robežām tiks piefiksēts, ka tie novirzīti uz Latviju un viņu Eiropas dzīvesvieta ir Latvijā. Tā nav taisnība, ka Latvija ir nabadzīga valsts, un viņi no šejienes aizbrauks. Viņi šeit būs pierakstīti un šeit iedzīvosies, izveidos savu pelēko biznesu, lai nezaudētu pabalstus. Tirgos narkotikas, nodarbosies ar prostitūciju, cels mošejas, pieprasīs labumus, kā to dara Itālijā… Un viņus no šejienes vairs nevarēs izdzīt.

Itālijā itāļiem, kam nav darba, valsts nedod 36 EUR dienā, bet imigrantiem dod. Sāk vairoties nabagi – itāļi. Agrāk tādu nebija. Neviens budžets to nevar izturēt. Šeit ir materiāli par kādu drosmīgu mēru Itālijā, kurš šos 36 EUR ir novirzījis itāļiem.

– Vai starp viņiem ir arī izglītoti cilvēki?

– Principā ir. Bet pamatmasa ir mazizglītota. Afrikāņu sabiedrībā izglītoti cilvēki ir retums, pamatmasa ir neizglītota. Lai ieviestu obligātas kvotas, ir nepieciešama centralizēta vara, t.i. lēmumu, par to, kuru, kādus un kur nosūtīt, jāpieņem Briselē. Dažviet plašsaziņas līdzekļos jau izskanējušas domas, kas būtu labi, ja Eiropas Savienība kļūtu par federāciju. Ja ES kļūs par federāciju, tas nozīmē, ka visas valsts, kas ieiet ES, ieskaitot Latviju, zaudēs suverenitāti un neatkarību.

Informācija tiek cenzēta. Es redzu, kā dažādās valstīs tā tiek “filtrēta”. Es visiem ieteiktu lasīt mazu Eiropas Savienības pilsētu laikrakstus internetā, lai būtu pilnīga informācija, un to pavairot un izsūtīt tālāk, jo Latvijā nav informācijas! Cik esmu runājusi ar šejienes cilvēkiem, tad viņi pat attālināti nespēj iztēloties, kas viņus sagaida. Tas ir milzīgs nekontrolējamu cilvēku pūlis, kas šurp atbrauks un uzspiedīs savus dzīves uzskatus. Vajag saglabāt savu identitāti, suverenitāti, “neiekrist” uz ES blefu, jo de jure neviens mūs nevar piespiest uzņemt bēgļus, kamēr mēs neesam rakstiski piekrituši. Jūs tiksiet baidīti, ka jums vairs nedos ES fondu naudu, ka uzbruks Krievija.. Bet Krievija neuzbruks NATO, jo šeit ir NATO – Latvija ir NATO dalībvalsts!

Labāk ir nesaņemt finansējumu un neuzcelt vēl vienu tiltu un māju, kurā mēs tāpat vairs nevarēsim dzīvot, ja tu savā mājā vairs neesi saimnieks, ja šeit vakarā būs bail iziet uz ielas.

Cilvēkiem sev jāuzdod šāds jautājums: kāpēc viņi nebrauc uz bagātajām musulmaņu valstīm? Kāds viņus šeit vienkārši ieved, kādam tas ir ļoti izdevīgi. Ja spainī 10 litri, tad 100 litrus tur nevar ieliet. Itālijā ir bezdarbs, bet viņi brauc dzīvot no sociālajiem pabalstiem. Neviens budžets to nevar izturēt. Nauda beigsies, projekti beigsies, un sāksies nemieri un demolēšanas, augs noziedzība. Policijai vajadzēs paplašināt pilnvaras, un cilvēki paši būs ar mieru atdot daļu no sava privātuma, lai sevi pasargātu un būtu drošībā. Būs totāla kontrole, tā būs jauna policejiska valsts.

Šeit nekādā gadījumā nevajag nevienu laist! Vajag publicēt informāciju par notikumiem citās ES valstīs. Tas, kas tiek publicēts lielajos medijos, nav informācija – tā ir propaganda. Latvijā ir tikai 2 miljoni iedzīvotāji. Tikpat daudz, cik Milānā, kurā jau ir 25% migrantu. Vajag novirzīt migrantiem domāto palīdzību Latvijas sievietēm.

Ja katram Latvijas sievietes bērniņam līdz 18 gadiem piešķirtu 200 EUR, kas domāti migrantu bērniem, tad latviešu sievietes ar vai bez vīriem par šo naudu var izdzīvot, un, ja izglītība un medicīniskā aprūpe būtu bezmaksas un latviešu ģimenēm vēl piešķirtu mājokli vai apmaksātu to kā bēgļiem, tad būtu daudz vairāk mūsu pašu latviešu bērnu un nevajadzētu domāt, kas dzīvos, strādās, maksās pensijas Latvijā pēc 30 gadiem.

 

Pārpublicēts no portāla Aprinkis.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Jānis Žugovs

    30.10.2015 00:41

    Šādu interviju nedaudz piekoriģējot varētu piemērot runājot par ekonomiskajiem bēgļiem no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Bulgārijas u.c. postsovietiskajām valstīm uz turīgajām Rietumvalstīm, jo arī šie imigranti rada līdzīgas problēmas citur ES . Visbeidzot mēs Latvijā varētu nevienu nelaist ne iekšā ne ārā. Tā palīdzētu gan sev gan citiem. Ar vienu šāvienu nošautu vairākus zaķus...

  • Sigita Kokare - Grunte

    29.10.2015 03:04

    BĒGĻU/IMIGRANTU SAKARĀ - KO ES VARU? Izlasīju Ozolas k-dzes viedokli: NELAIST ŠEIT NEVIENU! un nāca komentārs: Es jūtu, ka mums jāturpina tīrīt savas bailes un jāceļas Augstāk, jākļūst Spēcīgākiem Dieviškājā ziņā un tad mēs spēsim noturēt latviešu tautas Es/mugurkaulu!!! Tas ir izdarāms, bet jādara!!!Tāpēc paldies Ozolas k-dzei par vēsti un sadodamies rokās, augam garīgi un stiprinamies ne naidā pret imigrantiem/falšajiem bēgļiem, bet Sevis, Dieva un Smalkās pasaules dēļ. Tā mēs arī radīsim citu rītdienas scenāriju, tā mēs radīsim eneģijas/ vibrāciju sētu, kas neļaus ienākt tam, kas vairs nav vajadzīgs (ja mums nav baiļu, nav jānāk tiem, kas spoguļo bailes, jo mēs esam apguvuši savu mācību, izauguši). Man ir sajūta, ka mēs varam palīdzēt, ja labā griba mūsos ir un Ozolas k-dze pat pateica, kā. Es par šādu palīdzību un personīgo garīgo izaugsmi! Latvieši, mostieties no iekšējā naida uz Sevi un topiet par Mīlestību uz Sevi! Bēgļi ir tikai spogulis mūsu naidam, bailēm. Tomēr apzināties savas iespējas un rīcības variantu mēs varam un arī rīkoties varam! Tikai "jāiztīra" sevi līdz Drosmei Dievišķajai!! Ja musulmaņi domā, ka mēs esam bezdievji, vai viņiem nav taisnība? Vai mēs spējam sadoties rokās un veltīt laiku mierpilnai lūgšanai un sadarbībai? Sevis stiprināšanai, nevis aizsardzībai (kas protams arī ir sevis aizsardzība, bet atšķirība - ka bailes izdzēšas, nevis noslēpjas aiz mūsu aizsardzības sienas). Tā godīgi - vai varat iedomāties, ka sadodaties rokās ar savu ģimeni - mammu, tēti, veevecākiem, brāļiem, māsām, vīriem, bērniem un kopā garīgi pastrādājat? Vai varat iedomāties, kā kopā patīrat kopējo Smalko plānu, kurā papilnam aizvainojmu, sāpju, dusmu, nepieņemšanas (vispirms uz sevi)? Atbildi sev, nevis man! Ej dziļumā pie sevis!!! Es savus dziļumus jau staigāju bez problēmām, bet nevaru iedomāties situāciju, kad mēs ar savējiem tā sadotos un lūgtos... Kādam liksies, ka tas ir laika tēriņš, darbi stāv tajā laikā nepadarīti... kāds man spiedīs muti ciet un teiks: kuš, beidz Tu! kuš!...Vienīgi, ja lielgabals jau šaus dibenā, tad jā, varbūt sāksim lūgties, atradīsim laiku sabraukt kopā, lai iekurtu rituālo ugunskuru, nevis, lai sadzertu un paspēlētu attiecību teātri... Tādi mēs esam... Gaidīsim lielgabalu? Vai atvērsim savus vārtiņus uz sevi kā Dievišķu būtni? Vai turpināsim ticēt, ka esam Koka klucis Konstantīns (kauli un miesa)? Vai turpināsim meklēt vainīgos ārpus sevis? No kura punkta sākas vienotība? Putins mums iedeva, piemēram, vilni "izvēlies savējo preci!" (mēs pastiprinātāk sākām atbalstīt latviešus). Bēgļi var iedot Sevis spēcināšanas, vienotības vilni..., bet, vai mēs to VĒLAMIES IERAUDZĪT? VAI ESAM GATAVI PROBLĒMAS VIETĀ SASKATĪT IESPĒJU? VAI SPĒJAM, PAŅEMT IESPĒJU UN TAD RAUDZĪTIES, KĀ PROBLĒMA RISINĀS? Varbūt pietiek "cepties"!? (barojam naidu, bezcerību, neticību) Varbūt pietiek skandināt - ko es varu darīt? Vari darīt!!!! - lūgties, strādāt ar sevi!!! Nevari, nemāki, negribi viens, tad strādāsim kopā!!! Es zinu, kā to izdarīt, un es daru un aicinu darīt kopā, jo tas ir LIELĀKS SPĒKS!!! Es nerakstīju, lai reklamētos, vienkārši caur pārdomām nāca sajūta, ka cilvēki ir iesprūduši "čīkstēšanā", bailēs, ka "nezin, kā TO izdarīt". Bet es zinu (no savas pieredzes), ka viss ir daudz vienkāršāk, nekā šķiet. Tāpēc, ja tiešām esi nobriedis, brauc uz garīgā tūrisma mājām Gaiziņkalna pusē jebkurā dienā (sazinoties) vai, piemēram Veļu laika praktikumā 1. novembrī un strādā ar Sevi, palīdzi Sev (attiecīgi arī tautai)! Skat. sīkāk www.draugiem.lv/garigaisturisms/ Vari arī piedalīties koplūgšanā par mieru pasaulē (vispirms sevī), kas vakar sākusies un noritēs līdz 23. nov. katru vakaru plkst. 12:00. Tur viss paskaidrots, ko, kā darīt, un vēl audio savienošanās piejejama T. Mikušinas vadībā (krivieski gan, bet lasāmais teksts ir iztulkots arī latviski). Turklāt nekur nav jāiet - vari lūgties mājās (ja ir internets vai izdrukātais materiāls). Sīkāk šeit: http://sirius-riga.lv/ Raksts, kas mani iededza šobrīd: http://www.aprinkis.lv/sabiedriba/dzive-un-ticiba/item/27583-viedoklis-nelaist-seit-nevienu-%E2%80%93-tas-ir-vienigais-cels Mīlestībā, Sigita.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.