logo

Vineta Poriņa pārliecina EDSO Parlamenta Asambleju noraidīt Krievijas rezolūciju par pilsonības jautājumiem (4)

12.07.2013 Laila Ozoliņa Saeimā

Vineta Poriņa EDSO PA sesijā Stambulā. Foto: oscepa (CC)

EDSO Parlamenta Asamblejas (PA) gadskārtējā sesijā, kas norisinājās no 29. jūnija līdz 3. jūlijam Turcijas pilsētā Stambulā, tika diskutēts un tika pieņemti lēmumi par Eiropas valstu drošību, demokrātijas sistēmas pilnveidošanu un cilvēktiesību jautājumiem.

Vineta Poriņa, Latvijas delegācijas vadītāja un Saeimas Nacionālās apvienības deputāte, uzstājās par pilsonības jautājumiem un kritiski izvērtēja Krievijas Federācijas delegācijas rezolūciju, norādot, ka dokuments ir virspusējs un pretrunīgiem formulējumiem bagāts, piemēram, tiek jauktas nepilsoņu un bezvalstnieku kategorijas, kā arī rezolūcijā tiek pausta nevienlīdzīga attieksme pret tiem imigrantiem, kas ieradušies valstīs pēdējo divdesmit gadu laikā. Savā uzrunā Vineta Poriņa norādīja: „Ir skaidri redzams, ka rezolūcijas mērķis nav uzlabot bezvalstnieku situāciju, bet drīzāk mainīt pilsonības likumus un pilsonības iegūšanas procedūru citās valstīs, piemēram, Latvijā.”

Pateicoties Vinetas Poriņas, EDSO PA Latvijas delegācijas vadītājas, iniciatīvai un neatlaidībai, arī citi EDSO Parlamenta Asamblejas parlamentārieši: Valdis Liepiņš, Latvijas delegācijas loceklis, Saeimas Reformu partijas deputāts, kā arī deputāti no Čehijas Republikas, Igaunijas Republikas u. c. valstīm atsaucās uz Vinetas Poriņas aicinājumu un neatbalstīja Krievijas Federācijas delegācijas pretrunīgo rezolūciju „Pilsonības jautājumi”, pārliecinoši nobalsojot pret.

Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) ir 57 valstu organizācija, kuras darbība ir vērsta uz demokrātijas attīstības sekmēšanu, demokrātisku institūciju nostiprināšanos EDSO dalībvalstīs. Visām EDSO dalībvalstīm ir vienāds statuss, lēmumi tiek pieņemti uz vienprātības pamata. Lēmumi ir politiski un nav juridiski saistoši.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
e-pasts: ozolina2015@gmail.com
tālr.:371 29298205

Diskusija par Krievijas Federācijas delegācijas rezolūciju „Pilsonības jautājumi”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Oto

  17.07.2013 16:58

  Krievijas pārstāvis tā arī loģiski nespēj paskaidrot par ko tā rezolūcija ir, par kaut kādu "it kā" pilsonības atņemšanu personām, kura tāda nekad nav bijusi. Skaidrs, ka visas šīs rezolūcijas ir maklatūra no KF ar ko noslogot EDSO, no otras puses šādi ākstoties viņi paši rok sev bedri un arī EDSO sāks apnikt. Lai tik turpina no vienas puses ir jautri. Tāpat kā valodu referendums noņēma no dienas kārtības jautājumu par krievu, kā otro(jā otro nevis pirmo) valodu Latvijā tā arī šādas rezolūcijas pamazām izsmeļ KF iejaukšanās iespējas.

  • Oto

   17.07.2013 17:00

   Starp citu to jau zin arī KF pārstāvji, ne velti nekāda entuziasma aizstāvot šos murgojumus no viņiem nejūt. Ar meliem pie taisnības nenonākt.

 • Vineta Poriņa

  15.07.2013 12:31

  Rezultāts ir liels panākums visām Baltijas valstīm. Sākotnēji Liepiņš (RP) šo rezolūciju vēlējās pieņemt, viņam pret to nebija būtisku iebildumu, tāpēc arī bija iesniegti viņa un ĀM konsultanta daudzie labojumi. Savukārt es nevēlējos, lai Krievijas rezolūcija par pilsonību tiek pieņemta,un par to runāju vadības komitejā, kurā no valsts var runāt un balsot tikai del.vadītāji. Pēc vadības sēdes ar mani tikās līdzīgi domājošie citu valstu pārstāvji, kuri arī uzskatīja,ka rezolūcija ir graujoša Baltijas valstīm un ka to nedrīkst pieņemt. Komisijā, kas redzama video, rezolūciju nepieņēmām ar ļoti daudzu valstu atbalstu. Veiksmīgi, ka abiem LV pārstāvjiem bija līdzīgi viedokļi. Valstij pozitīvi, ka EDSO del.vada tieši NA pārstāvis.

 • Kaspars Omuls

  12.07.2013 17:45

  Foršs rezultāts, prieks par to. Visjaukāk, ka, pirms rezolūciju noraidīt, tā vēl 2x tika salabota :). Noklausījos video, iespaidi: patiesībā, man ļoti patika Valda Liepiņa uzstāšanās, jo viņš spēja savu sakāmo pateikt gan precīzi un argumentēti, gan arī emocionāli (man ar ZRP nav nekāda sakara)

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.