logo

VL-TB/LNNK tiksies ar Francijas vēstnieku, lai runātu par Latvijas pilsoņu drošību Kalē apkaimē

11.08.2016 Laila Ozoliņa Saeimā

Ziņa papildināta: 17. augustā plkst. 11.00 notiks NA deputātu un Francijas vēstniecības pārstāvju divpusēja tikšanās, lai pārrunātu vispārējo drošības situāciju Francijā un turpmāko rīcību no varas iestāžu puses, kas nodrošinātu likuma varu ostas pilsētas Kalē apkaimē. Tikšanās iniciatori ir NA Valdes locekļi Jānis Dombrava un Rihards Kols.

Aizvadītajā nedēļā, braucot cauri Kalē pilsētai Francijā, nelegālie imigranti uzbruka vairākām automašīnām, t. sk. Latvijas pilsoņa Valda Graumaņa vadītajam spēkratam, kas šajā uzbrukumā tika bojāts. Tā kā šādi bruņoti uzbrukumi ostas pilsētas Kalē apkaimē notiek jau vairākus mēnešus un starp cietušajiem ir arī Latvijas autopārvadātāji, Saeimas Ārlietu un Eiropas lietu komisijās strādājošie NA deputāti  ir vērsušies Francijas vēstniecībā un vienojušies par tikšanos, lai pārrunātu izveidojušos situāciju Francijā, iespējamo rīcību no varas iestāžu puses, tādējādi mēģinot risināt Latvijas un citu ES valstu pilsoņu drošības jautājumus.

Kā norāda Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāts Rihards Kols, pirmkārt, nepieciešams nodrošināt kārtību un drošību visiem ES pilsoņiem: “Francija šogad piedzīvojusi šausminošus teroristu uzbrukumus, tomēr ir arī citas jomas, uz kurām acis pievērt nedrīkst. Kalē ostā – vienā no būtiskākajiem transporta mezgliem visā Eiropā, kas jau gadiem pazīstams kā “Kalē džungļi” – diemžēl netiek nodrošināta pilnvērtīga un droša pārvietošanās nedz iedzīvotājiem, nedz preču pārvadātājiem. Kā redzam, tas skar arī Latvijas pilsoņus – gan kravu pārvadātājus, gan, iespējams, arī mūsu diasporas pārstāvjus, kas aktīvi izmanto šo ostu. Nevaram pieļaut, ka šī situācija kļūst par status quo, tāpēc nepieciešama sadarbība starp valsts drošības dienestiem, un, ja nepieciešams, jāpiesaista papildspēki. Ceram uz konstruktīvu un sadarbību vērstu sarunu ar Francijas vēstniecības pārstāvjiem, lai rastu kopīgu un Eiropas Savienības pilsoņu tiesības aizsargājošu risinājumu.”

Jānis Dombrava, VL-TB/LNNK valdes loceklis un Saeimas Ārlietu komisijas deputāts, norāda: “Cilvēki, kas ar ieročiem rokās uzbrūk Latvijas autopārvadātājiem, nav kara bēgļi, bet noziedznieki. Uzbrukums V.Graumaņa vadītajai automašīnai ilustrē nelegālās imigrācijas radīto postu. Ja Eiropas Komisija nerisinās šo problēmu, nodrošinot efektīvu robežu apsardzību un dinamisku nelegālo imigrantu izraidīšanu, šādi noziegumi pret Latvijas pilsoņiem var kļūt par ikdienu.”

NA frakcijas deputāti uzskata, ka Francijā notiekošie nelegālo imigrantu uzbrukumi Latvijas kravas automašīnām ir nopietns drauds Latvijas pilsoņu dzīvībai un īpašumam. Tāpēc ir nepieciešama koordinēta Francijas atbildīgo dienestu rīcība.

Nacionālās apvienības deputāti ar Francijas vēstniecības pārstāvjiem tiksies Francijas vēstniecības telpās.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.