logo

Zaudēts pēdējais pilsētas īpašums jauna bērnudārza būvniecībai Rīgas centrā (1)

06.07.2016 Pašvaldībās

Otrdien, 5. jūlijā, Rīgas domes (RD) koalīcija SC/GKR pieņēmusi bezatbildīgu lēmumu, kas nākotnē izslēdz iespēju pašvaldības bērnudārza būvniecībai Rīgas centrā. Ārkārtas domes sēdē tika pieņemts pēdējais lēmums Tallinas ielas 6/10/12A īpašumu atsavināšanā. Šī teritorija pirms vairākiem gadiem tika rezervēta pirmsskolas izglītības vajadzībām, taču sākotnējais bērnudārza būvniecības projekts kritizēts kā pārlieku dārgs un netika realizēts. Kā RD sēdē atzina Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, Rīgas centrā vairs nav neviena cita pašvaldības īpašuma, kas būtu piemērots jauna bērnudārza būvniecībai.

RD opozīcijas pārstāvji no Nacionālās apvienības (NA) sēdē norādīja uz neatrisināto bērnudārzu rindu problēmu, kas visaktuālākā ir tieši Rīgas centrā. Tā risināšana nav iespējama bez jaunu bērnudārzu izveides. Neskatoties uz opozīcijas aicinājumu atlikt īpašuma atsavināšanas jautājumu līdz laikam, kad Izglītības, kultūras un sporta departaments domes deputātiem būs sniedzis izvērtējumu par bērnudārzu rindu problēmu risināšanu, RD koalīcija vienbalsīgi lēma par Tallinas īpašumu nodošanu īpašumā privātpersonām.

Pilsētas attīstības komitejas deputāts Andris Lācis (NA) norāda: “Šobrīd Rīgas domei nav redzējuma, kā tiks atrisināts bērnudārzu rindu jautājums. Pašvaldība jau ilgstoši nav izpildījusi vienu no savām pamatfunkcijām – pirmsskolas izglītības nodrošināšanu visiem bērniem. Neskatoties uz to, ka pieprasījums uz bērnudārziem Rīgas centrā ir ļoti liels, tajā atrodas tikai 4 pašvaldības bērnudārzi. Turklāt ir vēl sliktāk, šogad tika likvidēts pašvaldības latviešu bērnudārzs Stabu ielā.“

Pastāv bažas, ka bērnudārzu rindu problēma saasināsies septembrī, kad bērnu vecāki būs spiesti maksāt vairāk par vietu privātajā bērnudārzā, jo pašvaldības līdzfinansējums nav pietiekams. Vidējās privātā bērnudārza izmaksas ir 280 eiro mēnesī, neskaitot ēdināšanu (80-90 eiro), bet pašvaldības līdzfinansējums ir tikai 173 eiro. Ir risks, ka tieši latviešu ģimenes finansiāli cietīs visvairāk, jo uz latviešu bērnudārziem rindas ir visgarākās. NA maijā uzsāktajā akcijā 3 stundu laikā par bērnudārza izveidi Tallinas ielā parakstījušies 212 iedzīvotāji.

Kā pauda Īpašumu komitejas deputāte Ieva Holma (NA): “Nacionālā apvienība konsekventi ir iestājusies par to, ka šim īpašumam būtu jāpaliek pilsētas rīcībā. Nelietderīga ir bijusi arī tā virzīšana pārdošanai izsolēs, kā rezultātā īpašuma vērtība ir mazināta no 2,4 miljoniem eiro uz 1,7 miljoniem eiro.”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Henriete Petrovska

    08.07.2016 20:23

    kāda jēga komentēt ja teiktais netiek ņemts vērā???? Uz Talinas ielas ir vairākas (!) mājas, kuras droši RD var ņemt, restaurēt un ļoti viegli piemērot bērnudārza vajadzībām, jau gadu atpakaļ tieši šo teicu, bet raud nabadziņi, ka tieši šeit nesanāca! Tā kā bērns kam konču tomēr neiedeva! riebjas!!!!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.