Jānis Dombrava

 1. Jānis Dombrava: Mums bija taisnība

  Visi, kuri kopš neatkarības atjaunošanas brīdināja par draudiem, kurus rada Krievija, tika krievu presē saukti par rusofobiem un fašistiem, rietumos tika teikts, ka mēs pārspīlējam un lieki baidāmies.

  Lasīt vairāk

  https://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/janis-dombrava-mums-bija-taisniba/
 2. J. Dombrava: Kliedzoša netaisnība pret represētajiem

  Saeimas deputātu vairākums virza pieņemšanai likumprojektu, kurš faktiski atzīs, ka cietusi ir tikai viena etniskā grupa (precīzāk – cilvēku grupa, kuri uzdodas, ka pārstāv visu etnisko grupu). Vai Latvijai ir jāuzņemas atbildība par divu noziedzīgu režīmu pastrādātajiem noziegumiem?

  Lasīt vairāk

  https://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/j-dombrava-kliedzosa-netaisniba-pret-represetajiem/
 3. J. Dombrava: Vai kādam ir 10 000€, ko samaksāt noziedzniekiem?

  Pie mūsu robežām nonāk ārzemnieki, kuri ir samaksājuši lielu naudu kontrabandistiem, saņēmuši Baltkrievijas vīzu, atlidojuši uz Baltkrieviju vai Krieviju ar lidmašīnu un tālāk centušies nelegāli šķērsot Eiropas valstu robežas. Šādas personas nav jāielaiž Latvijā!

  Lasīt vairāk

  https://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/j-dombrava-vai-kadam-ir-10-000e-ko-samaksat-noziedzniekiem/
 4. “Uzticies zinātnei”

  Aptuveni gadu viens no populārākajiem saukļiem ir bijis “Uzticies zinātnei!”, tomēr šis sauklis ir bijis piesaukts vietā un nevietā. Realitātē teju nevienam nav interesējusi zinātne un racionāli argumenti. Viedokļi un lēmumi ir bijuši balstīti bailēs, aklā ticībā un ideoloģiski piesātinātos lēmumos. Sabiedrība savā starpā ķildojas, ir kļuvusi sašķelta un caur to vāja. Bailes un neracionāla rīcība ir sastopama gan starp tiem, kuri iestājas pret ierobežojumiem un vakcināciju, gan starp tiem, kuri atbalsta stingrus ierobežojumus un vēlas noteikt obligātu vakcināciju.

  Lasīt vairāk

  https://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/uzticies-zinatnei/
 5. Kurš gudrs, kurš muļķis?

  Neviens jautājums nav izraisījis lielāku viļņošanos līdzcilvēku vidū, kā jautājums saistībā ar covid-19 vīrusa izplatību. Ir tie, kuri kopš pavasara sākuma ievēro stingrākus drošības pasākumus nekā valsts ir noteikusi. Ir tie, kuri uzskata, ka vīruss neeksistē. Ir tie, kuri ir saslimuši ar vīrusu vieglā formā, ir tie, kuru ārstēšanās ir bijusi ļoti smaga. Ir tie, kuriem nešķiet loģiski atsevišķi ierobežojumi, bet ievēro tos; ir tie, kuri mērķtiecīgi cenšas neievērot ierobežojumus.

  Lasīt vairāk

  https://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/kurs-gudrs-kurs-mulkis/
 6. Viltus studentu laiks drīz beigsies

  Aptuveni pirms gada publicēju rakstu “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji”, kur vērsu uzmanību uz problēmām, kuras veidojas ar ekonomiskajiem imigrantiem no trešajām pasaules valstīm, kuri ieceļo, izmantojot studentu vīzu piesegu un šaubīgiem uzņēmumiem, kuri viņus nodarbina. Tolaik vairāki imigrāciju atbalstoši ļaudis metās aizstāvēt šos ieceļotājus un viņu atvērtos ēdināšanas uzņēmumus. Uzņēma un sociālajos tīklos lielījās ar fotogrāfijām, kur bija redzami ēdam kebabus. Tolaik šie ļaudis, tai skaitā amatpersonas centās šo jautājumu nonivelēt līdz jautājumam – garšo vai negaršo konkrētais ēdiens, ignorējot lielāko bildi, kas bija saistīta ar šo jautājumu.

  Lasīt vairāk

  https://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/viltus-studentu-laiks-driz-beigsies/