Marlēna Pirvica

 1. Par latviešu karotprasmi un 700 verdzības gadiem

  Intervija ar Aleksandru Kiršteinu žurnālā SPEKTRS saistībā ar mācītāja Gunta Kalmes grāmatas „Latviešu karotprasme 1944-1945. Desmit sarunas par Latviešu leģionu” izdošanu.

  Lasīt vairāk

  https://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/par-latviesu-karotprasmi-un-700-verdzibas-gadiem/
 2. Pilsoņu Kongresam 25: Latviešu tautas varonīgā sirds

  1. maijā Rīgā, Lielajā Ģildē, Pilsoņu Kongresa delegāti uzstājās ar runām, stāstot par Pilsoņa Kongresa darbību, sasniegumiem un neveiksmēm.

  Lasīt vairāk

  https://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/pilsonu-kongresam-25-latviesu-tautas-varoniga-sirds/
 3. Par Latvijas Centrālās Padomes memoranda parakstītājiem: Valstiskuma apziņa dzīva arī šodien

  Rīgā pie Brīvības pieminekļa un Kara muzejā 17.martā norisinājās piemiņas pasākumi “Latvijas Centrālās padomes memorandam — 71″, Pie Brīvības pieminekļa tika iededzinātas svecītes, pieminot cilvēkus, kuri 1944. gadā parakstīja profesora Konstantīna Čakstes vadītās nacionālās pretošanās organizācijas Latvijas Centrālās padomes memorandu.

  Lasīt vairāk

  https://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/par-latvijas-centralas-padomes-memoranda-parakstitajiem-valstiskuma-apzina-dziva-ari-sodien/
 4. Pētījums: “Krievijas publiskā diplomātija Latvijā: mediji un publiskais sektors”

  Vineta Poriņa ir pētījuma projekta idejas iniciatore. Pētījums analizē vairākas Krievijas publiskās diplomātijas dimensijas – mediju vēstījumus, valodas un pilsonības tēmu aizskaršanu un specifiskas vēstures interpretācijas popularizēšanu, secinot, ka šādas publiskās diplomātijas īstenošana Latvijā rada spriedzi Latvijas sabiedrībā un veicina tās šķelšanos.

  Lasīt vairāk

  https://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/petijums-krievijas-publiska-diplomatija-latvija-mediji-un-publiskais-sektors/
 5. Konservatīvās vērtības „krievu pasaules” aizsegā

  Pastāv risks, ka savām rokām, it kā labu nodomu vadīti – atbalstot konservatīvās vērtības – esam panākuši, ka pie varas nāk „krievu pasaules” vadoņi, lai vestu Latvijas valsti Krievijas apskāvienos.

  Lasīt vairāk

  https://www.nacionalaapvieniba.lv/aktualitate/konservativas-vertibas-krievu-pasaules-aizsega/