Jaunieši
logo

NA jauniešu diskusija – kādam jābūt valsts prezidentam?

Kādas īpašības nākamajam Latvijas valsts prezidentam sagaida Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” jauniešu organizācijas biedri? Deputāts Ilmārs Latkovskis 4. martā tiksies ar jauniešiem, lai noskaidrotu viņu viedokli par Valsts prezidentam nepieciešamo pieredzi, prasmēm, tāpat politisko un morālo atbildību.

Ilmārs Latkovskis iepriekš ir mudinājis sabiedrības inteliģenci uzņemties atbildību un uzsākt diskusiju par Valsts prezidenta lomu, lai sekmētu laba prezidenta ievēlēšanu, kurā izpaliktu politisko partiju slēpta shēmošana.

“Politiķiem jāatzīst, ka tagad viņi pašu spēkiem nespēj nonākt pie kvalitatīvas diskusijas jautājumā par to, kādam jābūt nākamajam Valsts prezidentam, kādiem kritērijiem viņam jāatbilst. Tāpēc ir svarīgi aicināt talkā dažādu sabiedrības grupu pārstāvji, piemēram, kultūras un zinātnes cilvēki, lai viņi organizēti pauž savu viedokli.”

Diskusijai būtu jāpanāk sabiedrības iesaistīšana lēmumu pieņemšanā, deputātiem uzklausot un respektējot viņu prasības pēc laicīgi izraudzītiem un atklātiem kandidātiem. Sabiedrībai nepieciešams prasmīgs prezidents, kas vienlīdz labi prastu veidot saskarsmi, gan ar savu tautu, gan ar citu valstu politisko eliti.

Diskusijai turpinoties, jāuzklausa arī jauniešu redzējums, tieši viņi būs tie, kas saskarsies ar pašreizējās politikas sekām, jācer, ka tās izpilde un lēmumi sekmēs attīstību un spodrinās Latvijas tēlu, nevis pretēji, rādot profesionālisma trūkumu un biklumu.

Jaunieši ar savu degsmi un bieži vien progresīvo skatījumu, nereti spēj atrisināt sasāpējušās problēmas, attīstot jaunu domas virzību, tādēļ būtiski uzzināt viņu vīziju par nākamo Latvijas prezidentu un par Latvijas attīstības kopumā.

 Diskusijas norises vieta: Kaļķu iela 11, 3.stāvs

Diskusijas sākums: pl.18.00