Jaunieši
logo

”Kas jums tagad traucē – jūs dzīvojat brīvā Latvijā! Uz priekšu!””

Nedēļas nogalē, kad mēs, NA jaunieši kopā ar Barikāžu dalībniekiem, nodevām savas zināšanas bērniem un jauniešiem, neviļus radās lieliska iespēja mums pašiem ieklausīties, iepazīties, dzirdēt un pat skatīt bagāto stāstu mantojumu no Voldemāra Kārļa Markusa. Dzirdējām stāstus par Barikāžu laiku, par Latvijas karoga pacelšanu Svētā Gara tornī Atmodas laika sākumā, par meža brāļu cīņas sparu un drosmi, ko pat čekas virsnieks novērtēja… Stāsts pēc stāsta un laiks paskrēja nemanot.
Vēlos teikt paldies par sirsnību, ko šis cilvēks deva mums svētdienas dienā, un viedajām atziņām, kas iedvesmo (jo īpaši viņa retoriski uzdotais jautājums: “Kas jums tagad traucē – jūs dzīvojat brīvā Latvijā! Uz priekšu!”)
Savu stāstu laikā viņš minēja, ka saspringtajā Latvijas brīvības atgūšanas laikā viņam patiesi esot veicies ar sastaptajiem labajiem cilvēkiem, bet man gribētos ticēt, ka pateicoties tieši viņa patiesumam, sirsnībai un siltajam starojumam, ka tieši viņš ir tas, kurš šos labos cilvēkus pievilka un lika viņiem rīkoties kopīgu un cēlāku mērķu sasniegšanai, jo, kā jau zinām, kaislīgi pasniegta ideja un pēcāk cildens stāsts iedvesmo un liek rīkoties! Reizēm nepieciešams tikai mazs grūdiens.
– Kristīne Ostrovska