Jaunieši
logo

Ložmetējkalna skrējiens pēc zupas

7. novembrī notika noslēpumains pasākums “Skrējiens pēc zupas”. Pāris nedēļu laikā pasākumam bija strauja evolūcija. Sākumā pasākums bija kādas jauniešu kopas iekšēji plānots skrējiens, bet notika pārmaiņas. Organizatori saņēma no Mārupes vidusskolas direktora vairākus jautājumus, kuru starpā bija “cik skolēnu jūs varat uzņemt?” Tiek nolemts, ka jāvērš skrējiens plašumā un tiek apziņotas vairākas skolas.
Organizatori, kā jau studenti, visu dara pēdējā brīdī. Bet tas nekas, jo arī cilvēki par savu dalību pasākumā vairumā gadījumu izlemj tikai pēdējā brīdī.
Pasākums sākas ar ieinteresējošu ekskursiju pa muzeju. Varbūt šķiet garlaicīgi, bet, vai jūs zināt, ar kādu ātrumu lido lādiņu šķembas vai cik neapbruņoti dažkārt bija cīņās sūtītie karavīri? Tiek apgūts nedaudz teorijas, kuru aizrautīgais gids šķēršļu joslā arī iedzīvina dalībnieku izjūtās. Kad skaidrs, ap ko lieta grozās, atliek pašiem doties skrējienā pa vēsturisko notikumu vietām. “Skrējiens pēc zupas” var sākties. Trasē tiek laisti gan lieli, gan mazi. Nav svarīgi, vai esi skolotāja vai sporta entuziasts. Skrējiena mērķis ir izbaudīt kustēšanās prieku un apzināties vēsturisko notikumu vērtības. To, ka dalībnieki to saprata, bija manāms finišā – daudz grupas ieskrēja finišā ar smaidu uz lūpām un cieši sadevušies rokās.
Arī zupa, kas jau ceturto stundu vārās, ir gatava un skrējiena dalībnieki var ķerties pie mielasta. Tā ir izvārīta bez sāls un pipariem, bet garšo bezgala gardi.
Tiek pasniegti dažādu nomināciju diplomi, kā piemēram, “Izsalkušākie skrējēji”, “Pēdējais uzvārētājs”, “Veiklākie šķēršļu joslā”, “Erudītākais skrējējs”, “Drosmīgākie skrējēji ” un citas kategorijas.
No organizatoru puses ir vārdiem neaprakstāma pateicība visai brīvprātīgo grupai un katram atsaucīgajam skrējējam, kas parūpējās, lai vēl viena diena mūsu dzīvēs būtu nodzīvota ar prieku un lietderīgumu.
Pasākuma vadītāji un šī raksta sagatavotāji ir Nacionālās apvienības jauniešu organizācijas puiši – Jānis Mājenieks un Andrievs Jakovels, kuri aicina būt aktīviem, dzīvespriecīgiem un arī kļūt par atbildīgajiem citos mūsu pasākumos!

Augam sev, augam Latvijai! :)

Foto Visi foto