Limbažu nodaļa
logo

25. marts – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

Limbažu Bērnu bibliotēkas pasākumu ciklā Novadnieku vēsturisko atmiņu stāsti bija tikšanās ar limbažnieci Astru Tomsoni. Tā kā tuvojas 25. marts – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena -, viņa Limbažu 3. vidusskolas vecāko klašu skolēniem atgādināja, cik nežēlīgi notika cilvēku deportācija uz Sibīriju.

Tā skāra arī A. Tomsones ģimeni, ko 1949. gadā no Salacgrīvas izveda uz Tomskas apgabala Asino rajona Voronopašņas sādžu. No bijušā Limbažu rajona uz šo apgabalu toreiz izsūtīja visvairāk cilvēku – 1508. Pēc visa pārdzīvotā Astras kundze asarām acīs atzina, ka tas bija smags pārbaudījums. Šīs traģēdijas sekas atbalsojas vēl šodien. Pasākuma laikā skolēni lasīja viņas dzejoļus. Viens no tiem – Šī drausmīgā nakts – tapis no sirds dziļumiem 50 gadu pēc izvešanas. Atmiņu stāstījums klātesošajos raisīja pārdomas, līdzjušanas mirkļus. Skolēni uzdeva jautājumus, veidojās diskusija par izdzīvošanas skolu svešā zemē, ko šodienas cilvēkam pat īsti nesaprast. Taču atmiņas nezālēm neaizaug un nenoput ar putekļiem. Kopā ar jauniešiem atmiņu pēcpusdienā atcerējāmies savus tuviniekus, radus un paziņas, kuri pārdzīvojuši baismīgos gadus, ko latviešu tautai nodarījusi okupācija.

25. martā pie represēto piemiņas akmens Limbažos pieminēs deportācijās cietušos. Piedalīties šajā pasākumā aicināja arī klātesošos skolēnus un skolotājus.

Ilze DZINTARE
Nacionālās apvienības Limbažu nodaļas vadītāja

www.auseklis.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.