Ventspils nodaļa
logo

Atjauno Ventspils kājnieku pulka karogu

8.augusts Ventspils puses brīvības cīnītājiem ir nozīmīga diena – šajā datumā pirms 96 gadiem tika izveidots Ventspils kājnieku pulks, bet vēl pēc diviem gadiem – iesvētīts pulka karogs. Karoga izveides autori un iniciatori tajos laikos bija Ventspils iedzīvotāji – Oskars Grothuzs, mācītājs Teodors Grīnbergs un toreizējais pilsētas prefekts Dāvids Šmitmanis. Līdzekļus karoga izveidei ziedoja daudzi Ventspils un apkārtnes iedzīvotāji, iestādes un organizācijas. Šobrīd karoga atrašanās vieta un liktenis nav zināmi, jo mūsu valsts okupācijas laikā visi karogi tika savākti un aizvesti Krievijas virzienā, iespējams iznīcināti.

Zemessardzes veterāns Ilgara Puškevica kungs ir uzsācis projektu pie Ventspils kājnieku pulka karoga atjaunošanas, ieguldījis savus personīgos līdzekļus, piesaistījis projektam mākslinieci Dagniju Graudumu, kas izšūs atjaunoto karogu. Viņa jau piedalījusies trīs Kalpaka bataljona karogu atjaunošanā. Aktīvi karoga atjaunošanas idejā iesaistījies arī mūsu – NA Ventspils nodaļas biedrs un novada deputāts Andis Zariņš. Viņš sarūpēs karoga kātu ar metāla uzgali, kāds tas bija vēsturiskajam karogam.  Atjaunoto karogu iecerēts dāvināt Ventspils Zemessardzes 46.kājnieku bataljonam 2015.gada 8.augustā.

Karoga atjaunošanas izmaksas (šūšana, izšūšana)  ir  885 eiro. Mēs – Nacionālās apvienības Ventspils nodaļa – atbalstām Zemessardzes veterāna, ventspilnieka Ilgara Puškevica kunga ideju par karoga atjaunošanu un aicinām savus biedrus un jebkuru nacionāli, patriotiski noskaņotu ventspilnieku, novadnieku, jebkuru cilvēku vai organizāciju ziedot kaut nelielu summu šai karoga atjaunošanas idejai. Pēc I.Puškevica sacītā – jebkurš ziedotājs tiks aicināts uz svinīgo karoga nodošanas brīdi Ventspils Zemessardzes 46.kājnieku bataljonam, kā arī ziedotāju vārdi tiks fiksēti svinīgajā karoga nodošanas aktā.

Karoga atjaunošanai varat ziedot speciāli šim mērķim izveidotā kontā:

Ilgars Puškevics
SEB banka
Konts: LV31UNLA0050023056611
Mērķis: karoga izveidei.

Atbalstīsim ideju paši un aicināsim to darīt arī saviem draugiem un domubiedriem!

Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK
Ventspils nodaļas vadītājs,
Bruno Jurševics
Tālr.: +371 27759559

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.