Rīgas nodaļa
logo

Atklātā vēstule „Vienotības”, „Gods kalpot Rīgai” un „Saskaņas centrs” frakcijām

Ņemot vērā to, ka Nacionālās apvienības Rīgas domes deputātu frakcijai šobrīd diemžēl nav iespējas vieniem pašiem panākt pozitīvu balsojumu rīdziniekiem nozīmīgos jautājumos, tādēļ vēršamies pie Jums, saviem kolēģiem, deputātiem no „Vienotības”, „Gods kalpot Rīgai” un „Saskaņas centrs” frakcijām, lai aicinātu atbalstīt mūsu priekšlikumu!

2011. gadā tika izsludināts konkurss par bērnudārza projekta izveidi un tika izstrādāts būvniecības tehniskais projekts Tallinas ielā 6/10/12A, kurā bija paredzēta vieta aptuveni 300 latviešu bērniem, kas diemžēl neguva politisku atbalstu Rīgas domē. Kā rezultātā šie īpašumi tika izslēgti no izglītības funkcijām nepieciešamo zemju saraksta un ar Rīgas domes koalīcijas balsu vairākumu nodoti izsolē. Pirmā izsole, kas bija paredzēta 2014.gada 7.novembrī ar sākumcenu 2 422 650 EUR, tika atzīta par nenotikušu, jo nepieteicās neviens izsoles pretendents. Tādēļ tika izsludināta otrā izsole, kas bija paredzēta šī gada 20.novembrī ar sākumcenu 1 940 000 EUR, un arī tika atzīta par nenotikušu, jo arī uz to netika pieteicies neviens pretendents.

Mēs uzskatām, ka būtu nelietderīgi turpināt šī objekta izsoli ar turpmāku nesamērīgu cenas samazinājumu. Ņemot vērā to, ka, lai samazinātu galvaspilsētā esošās bērnudārzu rindas, ir vitāli nepieciešama jauna bērnudārzu būvniecība, turklāt Rīgas domes koalīcija plāno likvidēt bērnudārzu ”Ābelīte” Stabu ielā 22 , aicinām no jauna iekļaut nekustamos īpašumus Tallinas ielā 6/10/12A izglītības funkcijām nepieciešamo zemju sarakstā!

Aicinām uzdot Rīgas domes Īpašuma departamentam veikt arhitektu biroja „Jaunromāns un Ābele” iepriekš izstrādātā bērnudārza būvniecības projekta korekciju, paredzot palielināt bērnudārzā uzņemamo audzēkņu skaitu, kā arī veikt projektā piedāvāto tehnoloģisko iekārtu un būvniecībā izmantojamo materiālu nomaiņu pret modernākiem un ekonomiski izdevīgākiem, tādējādi samazinot projekta izmaksas. Ņemot vērā, ka Rīgas pašvaldības finansiālā situācija šobrīd neļauj veikt šādu rīdziniekiem nepieciešamu attīstības projekta uzsākšanu, lūdzam izskatīt jautājumu par operatīvu finansējuma piesaistīšanu, veicot aizņēmumu no Valsts kases! Uzskatām, ka tas būtu nozīmīgs solis, lai aizsargātu jaunās ģimenes, sniedzot tām iespēju sūtīt savus bērnus pašvaldības bērnudārzos, ņemot vērā to, ka ir izbeigts valsts finansējums privātajiem bērnudārziem.

Lūdzam jūs izvērtēt mūsu priekšlikumu un pieņemt rīdzinieku ģimenēm labvēlīgu lēmumu!

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcija

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.