Bauskas nodaļa
logo

Baltijas ceļa atceres pasākums Bauskā

23.augustam mūsu valsts un visas pasaules vēsturē bija liela nozīme. Atskatīsimies nedaudz pagātnē:
1939.gada 23.augusts mūsu tautām ir datums ar negatīvu nokrāsu, jo šajā dienā tika noslēgts slepenais Molotova-Ribentropa jeb Staļina-Hitlera pakts. Komunistiskā PSRS un nacistiskā Vācija, kuras vadīja divi diktatori, sadalīja Austrumeiropu savās “ietekmes sfērās”, pēc nepilna gada Baltijas valstis zaudēja savu neatkarību, tika vardarbīgi okupētas un iekļautas PSRS sastāvā.

1989.gada 23.augusts baltiešiem bija diena ar pacilājošu cerību noskaņu, jo šajā datumā 50 gadus pēc Molotova-Ribentropa pakta 2 miljoni cilvēku sadevās rokās no Tallinas līdz Viļņai, lai izveidotu 600 km garu dzīvo ķēdi, kas ieguva nosaukumu “Baltijas ceļš”. Šī demonstrācija tika sarīkota, lai atgādinātu visai pasaulei par mūsu zaudēto brīvību un pauda apņēmību to atgūt. Šajā dienā “Baltijas ceļa” dalībnieku ķēde stiepās cauri Bauskas pilsētai un visam tagadējam Bauskas novadam, lai uz robežas sadotos rokās ar lietuviešiem.
“Baltijas ceļu” atceramies ik gadu, to atzīmējam ar dažādiem pasākumiem, pērngad tas bija velobrauciens. Šogad sanāksim kopā Bauskas Rātslaukumā un plkst.21.00 kopīgi iedegsim simbolisku ugunsceļu!

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.