Bauskas nodaļa
logo

Bauskas novada Brunavā darbu sāk liels biešu pārstrādes uzņēmums

Bauskas novada Brunavas pagastā darbu sākusi jauna, liela ražotne. SIA «Jaunkrasts» te sākusi galda biešu pārstrādi.
Uzņēmuma vadītājs ir Nacionālās Apvienības Bauskas nodaļas biedrs Gints Druseiks. 8000 kvadrātmetru lielajā ražotnē uzstādītas pašlaik Eiropā modernākās iekārtas, ar kurām šajā sezonā plānots saražot sešus tūkstošus tonnu vārītu galda biešu. Produkcija tiek realizēta ar kooperatīvās sabiedrības «Baltijas dārzeņi» tirdzniecības zīmi «Ezerkauliņi».

G. Druseiks atklāj, ka ražošanas process maksimāli modernizēts, nodrošinot produkcijas augstu kvalitāti. Uzņēmums nodrošina un uzņemas atbildību par pilnu ražošanas ciklu – no sēklas līdz gatavam produktam. Bietes izaudzē Brunavas pagastā, SIA «Jaunkrasts» laukos.

Uzņēmuma strādājošo vidū ir daži Brunavas pagasta iedzīvotāji, kā arī strādājošie no Bauskas novada.

Klāstot par problēmām ražotnes izveidē, G. Druseiks kā būtiskāko min infrastruktūras slikto kvalitāti, arī valsts institūciju zemo ieinteresētību uzņēmējdarbības atbalstam. «Vissatraucošākais ir ceļa stāvoklis līdz ražotnei atsevišķos mēnešos. Nedomāju, ka tas ir normāli, ka man jāsūta traktors, lai tas izvelk mašīnu, kas iestigusi uz valsts ceļa.»

G. Druseiks stāsta arī par grūtībām, kādas bijušas, komplektējot strādājošos. Valstī ir augsti kvalificētu un pieredzējušu pārtikas tehnologu, sarežģītu iekārtu mehāniķu deficīts. Nav viegli atrast arī pie konveijera strādājošos. Neraugoties uz to, uzņēmējs ir apņēmības pilns sasniegt savu mērķi – kļūt par vienu no vadošajiem Eiropas uzņēmumiem galda biešu audzēšanā un pārstrādē.

Apsveicam NA Bauskas nodaļas biedru Gintu Druseiku ar šī vērienīgā uzņēmuma izveidošanu!

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.