Rīgas nodaļa
logo

Divi NA priekšlikumi gūst atbalstu Rīgas budžeta grozījumos

Otrdien, 27. maijā Rīgas domes sēdē tika skatīti 2014. gada Rīgas pašvaldības budžeta grozījumi. Nacionālās apvienības (NA) Rīgas domes frakcija iesniedza 13 budžeta grozījumu priekšlikumus par kopējo summu 551 149,09 EUR. NA deputāti iesniegtos priekšlikumus pamatoja kā loģiskus un secīgus jau iesāktajiem domes darbiem.

NA frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Dainis Locis norādīja, ka NA iesniegtajos priekšlikumos dominē atbalstāmie virzieni: bērni, veselība un vide. Deputāts aicināja kaut minimāli atbalstīt un piešķirt papildus finansējumu pirmskolas izglītības iestādēm, lai izbeigtu praksi, kad vecākiem jāiegādājas pat tualetes papīrs: ”Tie pieci eiro uz vienu izglītojamo, ko minēju savā priekšlikumā, ir tikai pats minimums, ko vajadzētu piešķirt!” Tomēr ne šis, ne arī priekšlikums atbalstīt jaunatnes sportu, piešķirot finansējumu inline hokeja laukuma izveidei, neguva pozīcijas atbalstu. Atbalstīta tika vien braukšanas barjeras izveide Mežaparkā par summu 3000 EUR.

NA šogad vairākkārtīgi tikās ar Strazdumuižas neredzīgo ciemata iedzīvotājiem, uzklausot viņu nepieciešamību par ciemata infrastruktūras rekonstrukcijas nepieciešamību. Tikšanās rezultātā tika sagatavoti priekšlikumi domes budžeta grozījumiem. Tomēr domes deputātu vairākums tos noraidīja. NA deputāts Ritvars Jansons norādīja uz nekonsekvenci: „Ļoti loģiski būtu atbalstīt NA priekšlikumu par Strazdumuižas sakārtošanu, jo iepriekšējos sasaukumos atsevišķi darbi jau tika uzsākti, bet tālāk nekas nav virzīts.” R. Jansona norādīja, ka arī Lucavsalā plānotajiem labiekārtošanas darbiem nepieciešams finansējums un tas būtu loģisks turpinājums iesāktajam – šogad Lucavsalā tiks uzstādīta domes finansēta piemiņas plāksne nacionālās pretošanās kustības dalībniekam Gunāram Astram.

NA frakcijas priekšsēdētājs Aleksandrs Kiršteins aicināja, ka pozīcijai būtu jāņem vērā arī to vairāk kā trešdaļas rīdzinieku vajadzības un intereses, kurus pārstāv opozīcija. Tomēr pozīcijas deputātiem šāds princips ir svešs un savu attieksmi tie izrādīja, vien atbalstot divus NA sniegtos priekšlikumus.

NA deputāti ir priecīgi, ka izdevās panākt atbalstu Mežaparka iedzīvotājiem un Ukrainas jauniešu centram Latvijā jauniešu festivāla „Baltijas rītausmas” rīkošanai – 2900 EUR apmērā, lai arī pozīcijas deputāti noraidīja pārējos NA iesniegtos priekšlikumus. NA Rīgas domes frakcijas deputāti turpinās tikties ar rīdziniekiem, interesēsies par aktuālajām vajadzībām un cīnīsies, lai Rīgas dome budžetu veidotu rīdzinieku interesēs, nevis šķiežot milzu līdzekļus populistiskiem mērķiem – piemēram, domes vadības sevis popularizējošas avīzes izdošanā.

NA deputāts Ģirts Lapiņš aicināja kritiski vērtēt budžeta grozīšanas negatīvās tendences.

Rīgas pilsētas budžets pēdējos gados tiek veidots ar deficītu un pēc apstiprinātajiem budžeta grozījumiem 2014. gada budžeta deficīts sasniedza 50.7 miljonus eiro. Šāda prakse ilgtermiņā nav iespējama, jo budžeta deficītu var finansēt vienīgi ar atstātajiem uzkrājumiem vai jauniem aizņēmumiem. Savukārt pašreizējā masveidīgā pašvaldības nekustamo īpašumu izpārdošana nav risinājums ilgtermiņā. Arī 2014. gada budžetā ir iestrādāts 36 miljonu eiro aizņēmums.

NA Rīgas domes frakciju māc bažas par Rīgas pilsētas iespējām atmaksāt parādsaistības ilgtermiņā. Šobrīd Rīgas pašvaldības saistības ir pārsniegušas 110% no Rīgas budžeta ieņēmumiem. Var tikai uzdot jautājumu, kas par visiem šiem aizņēmumiem maksās pēc pāris gadiem, jo maksājamo procentu apjoms pilsētai nevis sarūk, bet gan pieaug ar katru gadu?

Rakstu sagatavoja: Evija Vaikina
Rīgas domes NA frakcijas referente

Foto Visi foto

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.