Liepājas nodaļa
logo

E.Berklava piemiņas pasākumi Kurzemē

(Nacionālās Apvienības Liepājas nodaļas koordinātors Artūrs Butāns uzrunājot klātesošos)

Svētdien, 10.maijā Saldus novada Airītēs un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā notika Eduardam Berklavam veltīti pasākumi.

Plkst.11:30 Saldus novada Airītēs, kur atrodas Oskara Kalpaka muzejs, sākās svinīgs pasākums, kuru atklāja Latvijas Nacionālo karavīru biedrības vīru koris Tēvija. Tika aizdegtas svecītes un nolikti ziedi brīvības cīnītāju piemiņai, kā arī apskatīta Eduardam Berklavam veltītā izstāde muzeja otrajā stāvā. Muzejā viesus laipni uzņēma tās vadītājs un Nacionālās Apvienības biedrs Roberts Sipenieks.11251686_977956978901888_2069796452_n

Pēc tam sekoja brauciens līdz Kuldīgai, kur Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma aktu zālē notika Mairas Brūderes rīkots E.Berklava atceres pasākums, kurā tika nolasīti vairāki viņa citāti un līdzgaitnieku atmiņu stāsti. Starp tiem arī E.Berklava māsas dēls Žanis Grīnbergs, kurš stāstīja par Berklava jaunību un dzīvi laukos. Tāpat runu teica Nacionālās Apvienības Liepājas nodaļas biedrs Artūrs Butāns(attēlā), kura vectēvs Ervīns Baumanis bijis Berklava uzticības persona līdz pat mūža galam, ar kuru kopā darbojies arī LNNK valdē un padomē.

Starp runām klātesošos izklaidēja arī vietējās jauniešu muzikālās apvienības, kā arī Alsungas suitu sievas un citi. Pasākuma noslēgumā ļaužu pilnā zāle, stāvot kājās nodziedāja “Nevis slinkojot un pūstot!” pieliekot pacilājošu punktu šim sirsnīgajam atceres pasākumam.

Foto: Daina Vanaga

Nacionālās Apvienības Liepājas nodaļa.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.