Valkas nodaļa
logo

It kā dzīvojam informācijas laikmetā, taču paliek jautājums – kāda tam jēga, ja nav spējas informāciju analizēt, izvērtēt? Tas, ka vissvieglāk uztvert informāciju attiecībās balts – melns, labs – slikts, ir skaidrs. Ir cilvēki, kuriem nav viedokļa, tātad ir vienalga. Šobrīd lielākā daļa informācijas telpas ir deformēta un nav savienojama ar realitāti. To es varētu nosaukt par murgu, jo tam nav nekāda sakara ar patiesību.

Murgā šobrīd dzīvo Krievija, murgā atrodas Doņecka. Murgus rāda televizors un murgus pārraida arī Latvijā, kaut šāda situācija absolūti nav pieļaujama to pašu drošības apsvērumu dēļ. Diemžēl, šī pseidopatiesība labi iedarbojas. Piemēram, šogad Latvijā esmu satikusi ukraini, kas noliedz savu nacionālo piederību. Uzskatu, ka arī šādi cilvēki ir potenciāls drauds Latvijas drošībai. Tomēr Ukrainas jautājumā ļoti grūti ir samierināties ar nostāju, ka tagad „ visi krievi ir slikti”, jo tā atkal ir absolūta melns – balts situācija un murgainas vides radīšana, kam nav absolūti nekāda sakara ar realitāti.

Ukrainā dzīvo mans draugs, dzejnieks, kurš pirms 10 gadiem man mācīja ukraiņu valodu. Viņš gatavojas karam. Tā ir patiesība, bet tas ir murgs. Vai nevienam pēc  ģimenes lielākas scēnas nav bijusi tā pretīgā sajūta, neizpratne – kā tas viss sākās, priekš kam? Īpašuma dēļ? Jo kaimiņam ir labāka automašīna?  Muļķīgi spriedelējumi par „taisnību” un „ netaisnību”, par „labajiem” un „sliktajiem” – vai ir jēga sašķobīt vienīgo patiesību, ticību cilvēkam un viņa evolūcijai?

„Mēs katru dienu apglabājam tēvus un dēlus”, man raksta draugs no Ukrainas. “Nekavējoties uzziniet, kur patiesībā atrodas jūsu tuvinieki (Krievijas karavīri),” medijiem ziņo Ukrainas aizsardzības ministrs Geletejs. “Oficiāli viņi atrodas mācībās dažādos Krievijas Federācijas nostūros, bet reāli piedalās militārā agresijā pret Ukrainu. Viņu tuvinieki jau sen nevar ar viņiem sazināties un nezina, kur viņi atrodas. Teroristi aprok kritušos, izmantojot celtniecības tehniku, un neatstāj pat krustus ar uzrakstiem.”

Es negribu karu. Es uzskatu, ka katrai tautai ir tiesības uz savu zemi un savas nācijas pastāvēšanu. Cilvēks ir radīts mīlestībai, ne karam.

Zane Brūvere

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.