Ozolnieku nodaļa
logo

G. Akmentiņš ceļ godā latviešu strēlnieku piemiņu

Ozolnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntars Akmentiņš (NA) par savu pilsonisko pienākumu uzskata regulāras palīdzības sniegšanu “Zemgales latviešu strēlnieku biedrībai”, par ko šā gada jūnijā saņēmis tās priekšsēdētāja un Nacionālo Bruņoto spēku atvaļinātā majora Viļņa Veinberga pateicības rakstu.

Kaut arī G. Akmentiņš 21 gadu bijis saistīts ar darbu Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijā kā tās bijušais priekšnieka vietnieks, viņam labi pazīstama armijnieku dzīve un gaitas, jo “Zemgales latviešu strēlnieku biedrībā” savus prātus un organizatoriskos talantus apvienojuši gan bijušie Padomju armijas virsnieki, gan atjaunotās Latvijas armijas komandējošais sastāvs, kas vēlas dalīties pieredzē un zināšanās ar mūsdienu jauniešiem.
Biedrība aptver Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada aktīvos jauniešus, kas nav vienaldzīgi pret militāri patriotiskām lietām un labprāt dalās piedzīvojumu stāstos ceļā uz ilgstošu karjeru NBS.
Kā atklāja G. Akmentiņš, viņa praktiskā palīdzība izpaužas transporta gādāšanā, lai 16. martā biedrības interesenti varētu nokļūt Lestenē, iepazītos ar Kara muzeja aktuālajām izstādēm, nosvinētu Eiropas dienu un uzvaru pār nacismu 8. maijā, kā arī 11. novembrī dotos lāpu gājienā uz pieminekli Jelgavas atbrīvotājiem “Lāčplēsis”, Stacijas parkā.

Galvenais, lai pacilājošu pasākumu tradīcijas tiktu pārmantotas un jaunā paaudze neaizmirstu cildināt visām ieroču šķirām piederošos karavīrus, nešķirojot, kuru valstu armijās viņi dienējuši, spriež Ozolnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks, kurš šajā jomā cieši sadarbojoties ar JIC Jaunsardzes departamenta 4. novada nodaļas Jelgavas pilsētas jaunsargu vienības instruktori kaprāli Dainu Kleinbergu.
Akmentiņa ģimenē godā turēts vecvectēvs, kurš esot karojis pret sarkanajiem gan pie Urālu kalniem, gan Somijai piekritīgajā Karēlijā, bet 1919. gadā paguvis atgriezties jaundibinātajā Latvijas Republikā, lai piedalītos Bermonta – Avalova un fon der Golca apvienotā karaspēka patriekšanā no Jelgavas un pēc tam ārpus mūsu valsts robežām.
Vaicāts, kāda ir G. Akmentiņa pārliecība, kas viņam likusi iesaistīties politikā, viņš atbild: “Esmu pārliecināts, ka varam dzīvot savādāk un labāk, tāpēc jādod vietu nacionāli noskaņotām un uzņēmīgām personībām pašvaldībā un Saeimā, ko pierāda mūsu iesāktie projekti Ozolnieku novadā!”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.