Rīgas nodaļa
logo

Ģirta Lapiņa runa no domes sēdes par neuzticības izteikšanu Rīgas mēram

Girts Lapins_1Rīgas domes priekšsēdētājs ir atbildīgs par to, kas notiek Rīgas domē un tās pakļautības struktūrvienībās. Ir daudzi iemesli, kādēļ Nils Ušakovs ir jāatbrīvo no amata, un Zolitūdes traģēdija ir tikai pēdējais arguments. Es minēšu tikai sešus no šiem iemesliem.

1) Pēdējos gados Rīgas pilsētas budžets tiek sastādīts ar deficītu:
a. 2014. gads: 31.5 miljoni eiro jeb vairāk kā 4% no prognozētajiem 2014. gada ieņēmumiem;
b. 2013. gads: 2013. gada 12. novembra sēdē tika apstiprināts budžets ar deficītu 52.8 miljoni latu jeb 10.5% no prognozētajiem 2013. gada ieņēmumiem;
c. 2012. gada konsolidētais faktiskais deficīts bija 13.8 miljoni latu jeb 2.3% no gada ieņēmumiem.
Šādas rīcības rezultātā Rīga virzās bankrota virzienā, ja vien budžets tuvākajā laikā netiks sabalansēts.

2) Sekas šai nemākulīgajai darbībai ir finanšu trūkums, ko nākas risināt, izpārdodot Rīgas pilsētas nekustamos īpašumus un uzņemoties jaunas kredītsaistības. Kā jaunākais „finanšu instruments” ir uzsāktās represijas pret nerīdziniekiem ar sabiedriskā transporta biļešu cenām. Domes priekšsēdētājs ir piemirsis, ka Rīga ir Latvijas galvaspilsēta un Rīgā tiek nodrošinātas daudzas valstiskas funkcijas.

3) Nenotiek mērķtiecīgs darbs ar lielu ārvalstu investoru piesaisti Rīgai. Kādi ir Rīgas veiksmes stāsti? Kāds atceras? Vienīgais, kas nāk prātā, ir Rīgas markas aktivitātes Maskavā. Nenotiek dialogs arī ar vietējiem Latvijas uzņēmējiem. Sekas šai bezdarbībai ir nodokļu bāzes noplicināšana un nākotnes Rīgas pilsētas budžeta ieņēmumu samazinājums.

4) Netiek darīts nekas, lai mazinātu aizdomu ēnu par iespējamo korupciju Rīgas domē un tās pakļautības struktūrvienībās un kapitālsabiedrībās. Skandāli seko viens pēc otra, tomēr aktīvas darbības iztrūkst, ja neskaita kāda izpildītāja upurēšanu. Leģenda par 20% nekur nav pazudusi… Pretkorupcijas komisija netiek atjaunota. Kā mēs redzam, ka situācija korupcijas jomā neuzlabojas? Par lielisku pierādījumu kalpo nesenais superdārgo trolejbusu iepirkums, iegādājoties 125 trolejbusus par 131,9 miljoniem eiro.

5) Šobrīd spēkā esošā likumu bāze nenodrošina iespēju pašvaldības deputātiem un sabiedrībai kontrolēt un uzraudzīt pilsētas kapitālsabiedrībās notiekošo, kā rezultātā tieši Rīgas pilsētas kapitālsabiedrības kalpo kā viens no naudas plūsmas kanāliem. Piemēram, 2014. gada dotācija Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas satiksme” ir pieaugusi jau līdz 85,3 miljoniem eiro. Nauda nekontrolēti pazūd „melnajā caurumā”. Tiek veidotas jaunas shēmas, naudu pārskaitot no pašvaldības SIA „Rīgas satiksme” uz tās arodbiedrību LABA (2013. gadā pārskaitīts 591 tūkstotis latu, bet tā ir tikai aisberga redzamā daļa).

6) Arī ar to nav gana! Par rīdzinieku naudu uz nodibinājuma Riga.lv bāzes tiek veidota Ušakova un „Saskaņas Centra” reklāmas avīze. Finansējums šai avīzei arī ir ņemts no SIA „Rīgas Satiksme” budžeta.
Šie ir tikai daži no argumentiem, kas parāda, ka Nils Ušakovs ir slikts Rīgas domes vadītājs. Un slikts vadītājs ir jāatbrīvo no amata. Aicinu balsot par Nila Ušakova atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata!

Ģirts Lapiņš
Rīgas domes deputāts

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.