Rīgas nodaļa
logo

Iespaidi par Nacionālās apvienības Rīgas nodaļas Vidzemes grupas sapulci

2015.gada 4.martā Nacionālās apvienības birojā risinājās Nacionālās apvienības VL!-TB/LNNK Rīgas nodaļas Vidzemes grupas sapulce. Kā viens no sapulces sasaukšanas svarīgākajiem mērķiem bija apvienības biedru un atbalstītāju aktivitātes un vēlmes produktīvi darboties apzināšana.

Sēdes sākumā grupas pārstāvjus uzrunāja Saeimas deputāts un Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis. Uzruna pamatā tika veltīta 16. un 17.marta pasākumu norisei. Pēcāk Eināram nācās atbildēt uz jautājumiem, kuri gan ievirzījās vairāk enerģētikas sektora gultnē, skarot iepriekš Eināra Cilinska VARAM darbības laikā pārstāvētos jautājumus. Kā rezultātu no tā var minēt ideju, ka nopietnu, lielu ļaužu grupu saistošu jautājumu iztirzāšanā (‘’Latvijas gāzes’’ privatizācija, ‘’Rail Baltic’’ projekts, iespējamā lielas jaudas AER katlu mājas celtniecība Rīgā) jārīko atsevišķas NA biedru sanāksmes. Jāpiekrīt viedoklim, ka iedziļinoties sīki kāda viena liela un konkrēta jautājuma apspriešanā, grūti panākt visu grupas biedru iesaisti un citu, ne mazāk svarīgu, jautājumu apspriešanu.

Turpmākajā sapulces gaitā apvienības Rīgas nodaļas vadītājs un Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas vadītājs Dainis Locis informēja par aktuālo notiekošo Rīgā. Kā ļoti svarīgs jautājums, viņaprāt, jānovērtē kritiskas publiskās informācijas trūkums par nepilnībām Rīgā, kā arī publicitātes neesamība par apvienības cilvēku aktīvu iesaisti to risināšanā. Faktiski pat izskanēja lūgums mediju nozares pārstāvjiem aktīvi piedalīties Rīgai būtisko jautājumu atspoguļošanā, palīdzot nomākt Rīgas domē valdošās koalīcijas populistiskās informācijas straumi, vēl jo vairāk ņemot vērā tuvojošās pašvaldību vēlēšanas. Dainis Locis lūdza sapulces dalībniekus iesaistīties interešu darba grupu darbībā Rīgā. Lielākā interese sapulces dalībnieku vidū bija par dalību sporta, kultūras, izglītības darba grupās, īpašuma jautājumu darba grupā, kā arī darba grupās, kas saistīti ar Rīgas Satiksmes jautājumiem un drošību pilsētā

Rezumējot grupas darbības perspektīvu, jāatzīmē, ka 4.marta sapulcē piedalījās vairāk nekā 20 apvienības Rīgas nodaļas Vidzemes priekšpilsētas grupas biedru un atbalstītāju. Pirms sapulces sasaukšanas dienas, grupas biedriem un atbalstītājiem uz elektroniskā pasta adresēm tika nosūtīta aptaujas veidlapa ar mērķi noskaidrot ieradumus izmantot elektroniskos sakaru līdzekļus un aktivitāti sekošanā līdzi apvienības darbībai kopumā. Jāpiebilst, ko no grupas 95 apvienības biedriem un 2 atbalstītājiem (2015.gada 4.marta dati) atbildes sniedza tikai deviņi, kas, arī ievērojot daļas cilvēku objektīvus iemeslus anketas neaizpildīšanai vai nenosūtīšanai (nelielam skaitam ļaužu nav elektroniskā pasta adrešu), ir stipri maz. No iesūtītajām atbildēm var spriest, ka elektroniskā pasta lietotāji tajā seko jaunumiem no Nacionālās apvienības, lielākā daļa apmeklē Rīgas nodaļas sadaļu Nacionālās apvienības mājas lapā, taču domas dalās par Rīgas nodaļas sadalīšanas teritoriālās struktūrvienībās nepieciešamību. Jāpiebilst gan, ka šīs idejas pretinieki gandrīz neviens neieradās uz grupas sēdi un grupas sēdes laikā neizskanēja viedoklis, ka tās izveide nav bijusi lietderīga.

Nobeigumā tika atzīts nepieciešamību grupas sapulces rīkot ne retāk kā reizi divos mēnešos un kā laba ideja jūtama vēlme dažādot sapulču norises vietas un pasākuma darba kārtību. Lai tas mums izdodas!

Nākamā grupas sapulce tiks izziņota un notiks pēc Rīgas nodaļas pilnsapulces, kas risināsies 2015.gada 30.martā Kara muzejā.

Mārtiņš Graudums

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.