Jaunpiebalgas nodaļa
logo

Jaunpiebalgā top piemineklis latviešu karavīriem

2014. gada 7. Februārī Saeimas deputāts Jānis Dombrava devās uz Jaunpiebalgu, kur Piebalgas Latviešu biedrība prezentēja pieminekļa „ Latviešu karavīriem un nacionālajiem partizāniem” maketa projektu. Finansējumu piemineklim pēc Nacionālās apvienības priekšlikuma piešķirs no 2014. gada valsts budžeta.

Pieminekļa projekta autori Arta Dumpe un Māris Kārkliņš uzskata, ka svarīgi, lai piemineklis ietvertu sevī gan pamatīgumu, gan skarbumu, kas izskaidrotu Latviešu karavīru smago izšķiršanos Otrā pasaules kara laikā. Arta Dumpe ir arī pieminekļa Lestenes brāļu kapos autore.

Jānis Dombrava izteica atzinību par uzņēmību Piebalgas Latviešu biedrības vadītājam Jānim Mājeniekam realizējot šo ideju, kā arī abiem projekta arhitektiem. Pasākuma ietvaros notika arī tikšanās ar iedzīvotājiem un biedrības aktīvistiem. Jānis Dombrava sniedza skaidrojumu par aktualitātēm politikā, kā arī atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem. Tikšanās laikā tika diskutēts arī par lauksaimniecības zemes tirgus ierobežojumiem, un kā norādīja Saeimas deputāts: „Šobrīd Nacionālā apvienība strādā pie tā lai mūsu piedāvātie priekšlikumi darbotos dzīvē nevis paliktu uz papīra. Uzmanība ir jāpievērš ne tikai lauksaimniecības zemei, bet arī mežu zemēm, jo jau šobrīd ir situācijas, kad likums nestrādā

Pasākuma organizators Jānis Mājenieks pateicās Nacionālai apvienībai par atbalstu pieminekļa tapšanai un vēlēja veiksmi turpmākajā darbā, gan ar zemes un uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežošanu, gan tuvojošās vēlēšanās.

Jānis Eglīts

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.