Jūrmalas nodaļa
logo

Vai ierēdņa apziņā ir ieperinājusies arogance (kad vadītājus pārņem pašlepnums, augstprātība, kad viņi tiek apsēsti ar savu izredzētības ideju. Varas arogance — tā šo fenomenu devēja senators Fulbraits; sengrieķiem bija pat īpašs vārds tās apzīmēšanai: hubris.)? Vai tās ir elementāras bailes zaudēt savu augsti apmaksāto vietu, ja atzītu savu kļūdu? Varbūt kāds sarunāts personiska labuma gūšanas veids?

Šie jautājumi nomoca, dzirdot Jūrmalas domes augstas amatpersonas aroganto paziņojumu: – nekas netiks mainīts.

Runa ir par steigā pieņemto, sabiedrībā neapspriesto, bez konkursa izvēlēto jauno „Jūrmalas zīmolu”, kas daļā sabiedrības izraisījis spilgti negatīvu attieksmi. Nemulsina pat Jūrmalas pašvaldības deputātu atbalstošais balsojums; laikā, kad zinātniski izstrādāta un tiek plaši mācīta produktu prezentāciju ekvilibristika ar psiholoģiskas ietekmēšanas paņēmieniem; laikā, kad kaimiņu lielvalsts specdienestu skolu un propogandas institūtu nelietīgi spējīgākie prāti piepludina pasauli ar melu straumi, kas visai plaši ieplūst arī mūsu zemītē: apjukt vai kļūdīties varētu būt arī pieņemami, ja sekotu kļūdu labojums un kļūdas atzīšana. It īpaši, ja par kļūdas esamību norādījusi „Dieva balss” – tautas balss. Tomēr mēs dzirdam arogantu spītību.

Šajā gadījumā neiepriecina pat vēsturiski klasiskā pieredze, ka pēc varas arogances jeb hubris neizbēgami seko pagrimums un bojāeja jeb nemesis. Nebūtu satraukuma, ja nemesis skartu tikai zīmola ieviesējus, bet tas var ķert visus mūs, jo iesākti un tiks turpināti zīmola plašaptveroši ieviešanas pasākumi. Tas tiešām ir nemeša tuvuma pārbaudījums katram no mums, ja mēs neapvienosimies un kopīgiem spēkiem nelikvidēsim šo zīmolu, kurā ir iekodēts mums naidīgas varas simbolika; simbolika, kas no cēlas varonības un drosmes simbola pārvērsta par agrasijas un iekarošanas simboliem un jau rotā kaujās vēl nepiedalījušos kara teniku.

Nacionālās apvienības Jūrmalas nodaļas biedri aicina visus paust noliedzošu attieksmi pret šī zīmola ieviešanu gan mākslinieciski idejiski vājā izpildījuma dēļ, gan iekodētās svešās ideoloģijas dēļ, sūtot protestus Jūrmalas domei! Ja nelīdzēs, dosimies protestu pasākumos. Tuvāka informācija par parakstu vākšanu:  tel. 29268824 Jānis Žugovs, NA Jūrmalas nodaļas vadītājs.

Bruno Libauers, NA Jūrmalas nodaļas valdes loceklis

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.