Kuldīgas nodaļa
logo

Kristīna Ansone: Izglītība ir ilgtermiņa investīcija

 

VIZĪTKAERTE: KRISTĪNA ANSONE

Dzīvesvieta: Kuldīga.
Izglītība: Latvijas Universitāte, bakalaura grāds komercdarbības vadībā; Juridiskā koledža, 1. līmeņa augstākā izglītība – personāla speciālists. Šobrīd studē Latvijas Lauksaimniecības universitātē, lai iegūtu būvdarbu vadītāja kvalifikāciju.
Nodarbošanās: Kuldīgas novada domes deputāte, SIA “Asfora” valdes priekšsēdētāja.
Sabiedriskās aktivitātes: Nacionālās apvienības Kuldīgas nodaļas vadītāja.
Ģimenes stāvoklis: precējusies; ir trīs bērni – Anete, Adrija un Patriks.
Vaļasprieki: karatē, peldēšana, citas sportiskas aktivitātes (šobrīd ārkārtējās situācijas dēļ pārsvarā individuāla vingrošana). Ļoti patīk ceļot, lasīt grāmatas.

“KULDĪGAS PILSĒTAS BAGĀTĪBA IR TĀS VĒSTURISKĀ ARHITEKTŪRA,” IR PĀRLIECINĀTA KRISTĪNA.

Laikā, kad citi pamet reģionus, tu esi stabili iesakņojusies Kuldīgā – tev ir kupla saime, sakārtota karjera un tūdaļ būs jau trešā augstākā izglītība. Kur tu gūsti spēku?

Vienmēr esmu uzskatījusi, ka izglītība cilvēkam ir svarīga ne tikai personības izaugsmei, bet iegūtās zināšanas ir ilgtermiņa investīcija, kam ir pieaugoša vērtība un ko neviens nevar atņemt. Patiesībā, iespējams, nespētu vairs normāli dzīvot bez jebkāda veida izglītības iegūšanas, jo tas man ļoti patīk un aizrauj. Šobrīd studēju būvdarbu vadību Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā. Lai arī studijas ir ļoti sarežģītas un prasa daudz pūļu, tomēr zinu, ka tās ir ļoti nepieciešamas manai turpmākajai profesionālajai izaugsmei.

Spēku es rodu ģimenē un pozitīvos cilvēkos, arī notikumos, kas ir ar un ap mani. Mani virza pārliecība, ka viss, kas tiks sasniegts, ir manis un manu mīļo dēļ, jo spēju dot savu artavu ģimenei. Es vēlos būt labs piemērs saviem bērniem un spēt viņiem palīdzēt mācībās, jo, kā zināms, izglītības programma arī nestāv uz vietas un ir jāiet līdzi laikam, lai es būtu noderīga un spētu bērniem mācībās palīdzēt.

Turklāt mana profesionālā darbība ikdienā ir izaicinājumiem pilna – katru situāciju cenšos uztvert mierīgi un strādāju pie atbilstošiem risinājumiem.

IZLAIDUMĀ KOPĀ AR VĪRU RAIMONDU ANSONU, ABSOLVĒJOT LATVIJAS UNIVERSITĀTI.

Kuldīdznieki tev uzticas – esi ievēlēta par Kuldīgas novada domes deputāti. Kam, tavuprāt, Kuldīgā būtu jāpievērš lielāka uzmanība?

Jā, esmu ļoti pateicīga saviem atbalstītājiem, kas ir man noticējuši, un esmu pārliecināta, ka neesmu likusi tiem vilties. Tomēr darāmā vēl ir ļoti daudz, un es priecājos, ka iedzīvotāji vēršas pie manis un lūdz padomu vai palīdzību kāda jautājuma risināšanā, jo, kā zināms, vajadzību ir daudz, bet arī situācijā, kad resursi ir ierobežoti, jāatrod vislabākie risinājumi.

Kuldīgā ļoti aktuāls ir mājokļu jautājums. Pašvaldībā ir gara rinda uz dzīvokļiem, pieprasījums stipri pārsniedz piedāvājumu.

Šobrīd strādājam ārkārtas situācijas apstākļos, jāpārskata atbalsta iespējas gan ģimenēm, gan mazajiem uzņēmumiem. Lepojos, ka varējām piešķirt naudas pabalstu Kuldīgas novadā deklarētajiem jaundzimušajiem un jau 2020. gadā jaunie vecāki varēja to saņemt.

Protams, daudzas lietas var atrisināt ar produktīvu un pozitīvu komunikāciju, kurā piedalās visas iesaistītās puses. Piemēram, kopā ar kolēģi Sigitu Vaivadi spējām rast kompromisu starp pašvaldības un arhitektu vēlmēm Kuldīgas Kultūras centra būvniecībā un šobrīd ceram, ka novada iedzīvotāji drīzumā varēs apmeklēt tādu būvi un tajā notiekošus pasākumus, kādus bija iecerējuši, gaidot centra pārbūvi. Tas viss ir iespējams, ja speciālisti savstarpēji produktīvi komunicē un argumentēti pauž savu viedokli.

Izstrādājot savu programmu jūnijā notiekošajām vēlēšanām, novada iedzīvotājiem sniegsim tikai tādu savu redzējumu un piedāvājumu, kas ir reāli izpildāms un, pēc mūsu domām, būtisks ikvienam novadā dzīvojošajam.

Ar ko, tavuprāt, Kuldīgas novada iedzīvotāji visvairāk var lepoties?

Kuldīgas pilsētas bagātība noteikti ir tās vēsturiskā arhitektūra, kas pārliecinoši ietur savu stilu, un pilsētas iedzīvotāji ļoti labi “iznes” šo senatnes elpu ikvienam interesentam.

Daba mūs ir lutinājusi, un ainavas ir skaistas jebkurā gadalaikā. Pateicoties vietējiem uzņēmējiem, palielinās tūrisma iespējas un pilsēta spēj akumulēt aizvien vairāk tūristu.

Svētku laikā pilsēta tiek ietērpta skaistās rotās, kuras brauc aplūkot ne tikai mūsu novada iedzīvotāji, bet arī tuvāki un tālāki viesi. Mēs noteikti varam lepoties ar saviem radošajiem darbiniekiem. Kuldīgā dzimuši arī daudzi ievērojami cilvēki, tostarp hercogs Jēkabs, kura piemineklis cēli atdala Kuldīgas jauno pilsētu no vēsturiskā centra.

Svarīgi saprast, ka Kuldīgas novads nav tikai Kuldīgas pilsēta, bet arī apkārtējie pagasti, kas sevī nes daudz vēstures un dabas bagātību. Piemēram, Kabile bija vienīgā vieta Latvijā, kur okupācijas laikā mežabrāļi uz divām dienām gāza padomju varu. Šī varonība un taisnīguma izjūta ir jāmāca arī mūsdienu jaunatnei.

Kas būs svarīgākie darbi pēc administratīvi teritoriālās reformas, kad Kuldīgas novadam pievienos Skrundas novadu un Alsungas novadu?

Manuprāt, ļoti būtiski ir stiprināt novadu kopumā un veidot līdzvērtīgu attīstību ikkatrā novada vietā, ikvienam novada iedzīvotājam ir jāiesaistās un jāpārstāv sava pagasta intereses.

Ļoti vēlētos, lai mūsu jaunizveidotais novads būtu tāds, kurā ikviens jūtas sadzirdēts un nejustos kaut kādā veidā apdalīts.

Uzskatu, ka jābūt ļoti ciešai sadarbībai visu trīs pilsētu starpā un lēmumi jāpieņem tādi, kas maksimāli apmierina visus iesaistītos.

Esmu mācījusies Alsungas vidusskolā un joprojām šo savas dzīves posmu atceros kā kaut ko jauku un skaistu – mani pārsteidza mazās pilsētas iedzīvotāju viesmīlība un neizsīkstošā mīlestība pret savu vietu. Ļoti cienu Alsungas iedzīvotājus un, cik vien tas būs no manis atkarīgs, rūpēšos par tiem.

Jaunajam novadam nepieciešama uz sadarbību vērsta vadība. Nedrīkst neņemt vērā, ka katra pilsēta pati ir pietiekami spēcīga, lai spētu par sevi pastāvēt. Tad nu mūsu, vadības, pienākums ir organizēt produktīvu un līdzvērtīgu novada pārvaldību.

 

HELSINKOS KOPĀ AR VĪRURAIMONDU, MEITĀM ADRIJU UN ANETI UN DĒLU PATRIKU.

Kādu Latviju tu novēlētu saviem bērniem?

Latvija ir droša vide, kur bērniem augt un attīstīties. Es saviem bērniem novēlētu turpināt dzīvot drošā, tīrā, sakārtotā un stabilā vidē, kur viņi var justies vajadzīgi, kur ir iespējams realizēt savas iespējas un talantus. Ļoti vēlētos ieaudzināt viņos atbildības sajūtu pret to, ko viņi dara, un apziņu, ka tas, ko darām šodien, liecinās par mums rīt. Rosināšu viņos ilgtermiņa domāšanu, kas ietver sevī liecību atstāšanu nākamajām paaudzēm. Nedrīkstam dzīvot un domāt īstermiņā, esam spēcīga tauta, mēs varam un spējam daudz! Mums visiem kopā izdosies!

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.