Ventspils nodaļa
logo

Kritušo nacionālo karavīru godināšana Ventspils novadā

Zemessargu uzņemšanas ceremonija

Jau tradicionāli pēc Ventspils novada represēto apvienības vadītājas Veltas Krauleres ierosmes Dzelzkalnu Brāļu kapos Zūru mežniecības teritorijā arī šogad – 2015.gada 10.maijā pulcējās Ventspils puses patriotiski noskaņotie cilvēki, lai godinātu un pieminētu 2.Pasaules kara partizānu cīņās bojā gājušos nacionālos karavīrus. Pasākumā piedalījās arī Alūksnes jauniešu grupa, Tukuma represēto apvienības aktīvisti, kuri bija mērojuši tālu ceļu, lai parādītu cieņu kara upuriem.

Uzrunas pie pieminekļa kritušajiem varoņiem sacīja Zemessardzes vadība un veterāni, vairāki politisko partiju, organizāciju un iestāžu pārstāvji.

Pieminot kritušos karavīrus, par pēckara notikumiem Zūru mežā stāstīja vēsturniece un māksliniece Laimdota Junkara un nacionālajiem varoņiem piemiņas vārdus veltīja Nacionālās apvienības (NA) Ventspils nodaļas biedrs, Zemessardzes veterāns Oskars Junkars.

Pasākumā piedalījās un nacionālos partizānus godināja arī NA Ventspils nodaļas vadītājs Bruno Jurševics un Latvijas Aizsargu organizācijas vadītājs Jānis Strūģis , aicinot būt modriem arī šodien, jo Krievijas agresija Ukrainā liek aizdomāties par miera trauslumu mūsu Baltijas reģionā.

Jau otro gadu pēc kārtas svinīgā ceremonijā pie pieminekļa Zemessardzes rindās tika uzņemti arī jauni biedri, jauni dzimtenes aizstāvji.

Anželika Jurševica
Foto: J.Strūģis; O.Junkars

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.