Liepājas nodaļa
logo

Liepājā notikusi zibakcija ukraiņu atbalstam

Ukrainas atbalsts Liepaja

Pirmdienas vakarpusē Liepājā pie Krievijas Federācijas konsulāta pēc Nacionālās Apvienības (NA) Liepājas nodaļas iniciatīvas notika zibakcija Ukrainas atbalstam, kuras laikā pie konsulāta novietots “nezināmais kareivis” un svecītes.

Nacionālās Apvienības pārstāvji Kristīnes Skrīveres un Dainas Vanagas vadībā kopā ar vairākiem Liepājā labi zināmiem kultūras cilvēkiem rīkoja zibakciju, protestējot pret notikumiem Ukrainā. “Atbalstām Ukrainu, taču ne kā Krievijas īpašumu,” sacīja Nacionālās Apvienības pārstāvis un Liepājas Universitātes lektors Juris Pavītols.

Iepretim ģenerālkonsulāta ēkai Liepu ielā  NA biedri pie koka piestiprināja no kartona darinātu cilvēku, bet zem tā nolika plakātu ar uzrakstu: “Vai nezināmie kareivji ir arī Latvijas rītdiena?” Zālājā akcijas dalībnieki nolika aizdegtas sveces un izveidoja apli no Ukrainas karodziņiem, bet tā centrā novietoja kartona tanku ar uzrakstu: “Tanks nezināmais”.

“Akcijas mērķis ir pievērst uzmanību tam, kādas neizskaidrojamas lietas pašlaik Krievija dara Ukrainā, pārkāpjot starptautiskus likumus un attaisnojot savu rīcību ar demagoģiju un primitīvu propagandu. Uzskatu, ka mēs nedrīkstam klusēt, un tas ir mazākais, ko varam darīt,” sacīja NA Liepājas nodaļas koordinators Artūrs Butāns.

72657__531dd9f59b9a9_jpg

Lai gan situācija ir sarežģīta un informatīvā telpa ir pilna ar pretrunīgām ziņām, mēs izvēlējāmies paust savu atbalstu Ukrainas tiesībām pašai izvēlēties savu ģeopolitisko piederību,» skaidroja NA Liepājas nodaļas vadītājs Mārtiņš Ceriņš, piebilstot, ka Latvijas un Ukrainas vēsturē ir daudz kopīga un abu valstu pieredze ir līdzīga. Zibakcija bijusi arī kā atbilde uz vakar Rīgā notikušo partijas «Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» (PCTVL) rīkoto piketu «Krimas atbalstam».

Ceriņš apstiprināja, ka zibakcijas norises vieta apzināti izvēlēta blakus Krievijas ģenerālkonsulātam. No Krievijas ģenerālkonsulāta puses nekāda reakcija nesekoja.

Foto no pasākuma: http://www.draugiem.lv/naliepaja/gallery/?aid=52223318

Avots: LETA; liepajniekiem.lv; rekurzeme.diena.lv

Īpašs paldies arī pārējiem, kas palīdzēja: Uldis Ozoliņš, Jānis Tečis, Jana Egle, Roberts Džeriņš, Randa Misāne un citi.

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.