Rīgas nodaļa
logo

NA deputāti neatbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sagatavoto 2018.g. budžeta projektu

Šodien Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – NA) frakcijas deputāti Nauris Puntulis un Dainis Locis neatbalstīja Izglītības, kultūras un sporta departamenta sagatavoto 2018. gada budžeta projektu.

NA frakcijas priekšsēdētājs Nauris Puntulis savu lēmumu neatbalstīt šo projektu pamato šādi: “Ja skatāmies caur prizmu – rīdzinieks kā kultūras procesa radītājs un dalībnieks vai tikai patērētājs, tad proporcija, kas šajā 2018. gada budžeta projektā izveidojusies starp kultūras procesa radīšanu un patērēšanu, šķiet neatbilstoša un neļauj man balsot “par” šo budžeta projektu!”

NA frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Dainis Locis uzsver faktu, ka budžeta projektā iekļauti 30 000 EUR latviešu valodas kursu nodrošināšanai tiem Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu pedagogiem, kuru latviešu valodas prasmes ir neatbilstošas tam, lai varētu veikt paredzēto pāreju uz izglītību tikai valsts valodā. “Pirmkārt, rodas jautājums, kā pašvaldības skolās vispār var strādāt pedagogi, kas nepārzina latviešu valodu pietiekamā līmenī! Otrkārt, vai ar šiem 30 000 EUR būs gana, lai nodrošinātu kvalitatīvu valsts valodas zināšanu līmeni pedagogiem, kam turpmāk būs jāapmāca bērni tikai latviešu valodā?” atzīst Locis.

Rīgas domes pozīcijas pārstāvji šīs dienas sēdē noraidīja Loča iesniegto priekšlikumu par veselības apdrošināšanas polišu iegādi tiem Rīgas pašvaldības skolu pedagogiem un tiem Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu tehniskajiem darbiniekiem, kuriem līdz šim Rīgas dome tādas nebija paredzējusi.

 

Informāciju sagatavoja:

 Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.