Rīgas nodaļa
logo

NA: Kārtējās nelikumības SIA „Rīgas satiksme” darbībā

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – NA) Rīgas domes frakcijas deputāti ir atklājuši kārtējās nelikumības Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas satiksme” darbībā. Šī gada janvārī NA frakcijā vērsās SIA „CityCredit” pārstāvji, kas informēja deputātus par to, ka 2012.gada 1.martā SIA „Rīgas satiksme” pretēji Publisko iepirkumu likuma regulējam ir nodevusi bezskaidras naudas norēķinu sistēmas apkalpošanu SIA „Rīgas karte”, nerīkojot atbilstošu iepirkuma procedūru, tādējādi pārkāpjot iepriekš parakstītu vienošanos ar SIA „CityCredit”, kas paredzēja, ka abu pušu iepriekš noslēgtais līgums ir spēkā līdz jaunas publisko iepirkumu procedūras rezultātiem. SIA „CityCredit” pārstāvji lūdza NA deputātus palīdzēt šī jautājuma risināšanā.

NA frakcija vērsās pie Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) ar lūgumu izvērtēt, vai SIA „Rīgas satiksme” ir rīkojusies likumīgi, nerīkojot publiskā iepirkuma procedūru un vai sadarbības līgums ar SIA „Rīgas karte” ir noslēgts likumīgi. IUB ir izskatījis NA frakcijas prasību un sniedzis atzinumu, ka SIA „Rīgas satiksme”, nododot visus RS autostāvvietu ieņēmumu pārvaldības jautājumus SIA „Rīgas karte”, nerīkojot iepirkumu Publisko iepirkumu likumā noteiktajā kārtībā, ir rīkojies neatbilstoši Publisko iepirkumu likuma regulējumam.

NA frakcijas deputāts Andris Lācis, kurš ir RD Satiksmes un transporta lietu komitejas pārstāvis, atzīst, ka, ņemot vērā, ka šīs sistēmas apkalpošana ietver pašvaldības maksas autostāvvietu funkcionalitātes pilnveidošanu, tajā skaitā kā viens no norēķinu veidiem ir paredzēts Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu izmantošanas apmaksa, izmantojot mobilā tālruņa īsziņas, rodas pamatotas šaubas par rīdziniekiem domātā pakalpojuma ekonomisko izdevīgumu.

Valsts Iepirkumu uzraudzības birojs par konstatētajiem pārkāpumiem informēs SIA „Rīgas satiksme”, kā arī lūgs pārtraukt ar SIA „Rīgas karte” noslēgto līgumu par Rīgas pilsētas maksas autostāvvietu uzlabojumiem, darbību un uzturēšanu, vienlaikus norādot uz pienākumu piemērot publisko iepirkumu regulējumu. NA frakcija arī turpmāk uzmanīgi sekos līdzi tam, lai šis jautājums tiktu noregulēts, atbilstoši likumam.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.