Rīgas nodaļa
logo

NA RD frakcija: pašvaldības rīcība izglītības iestādēs nav pieņemama!

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – NA) Rīgas domes frakcija pauž satraukumu par izglītības iestāžu gatavību mācību gadam.

Esam pievērsuši pastiprinātu uzmanību faktam, ka Rīgas attālākajās apkaimēs ir radušās problēmas ar skolēnu skaitu latviešu vidusskolās. Šī gada 27. jūlijā izdots IKSD rīkojums par desmito klašu neatvēršanu vairākās Rīgas pašvaldības skolās, lielākoties – latviešu skolās. Šobrīd ir vairākas skolas, kurās vidusskolas statuss ir palicis tikai juridiski – faktiski šo mācību gadu tajās nav uzsācis neviens vidusskolēns. Tāda situācija ir izveidojusies, piemēram, Bolderājā, kur ir viena no vecākajām latviešu skolām.

Tāpat pamatotas bažas izsauc arī situācija ar remontdarbiem skolās un bērnudārzos. Remontdarbus bija paredzēts pabeigt līdz mācību gada sākumam, taču jau šobrīd ir zināms, ka vairākās pirmsskolas izglītības iestādēs remonts ieilgs vēl pat līdz oktobra vidum. NA frakcijas deputāti uzskata, ka tas ir absolūti nepieņemami. Frakcijas vadītāja vietnieks Dainis Locis atzīst: “Situācija, kura šobrīd Rīgā izveidojusies, pēdējo gadu desmitu laikā nav pieredzēta. Mēs atbalstām to, ka remontdarbi izglītības iestādēs ir nepieciešami, taču nav pieļaujams, ka tie notiek mācību procesa laikā. Nepietiek ar to, ka šobrīd pārliecināmies, cik haotiski notiek remontdarbi Rīgas ielās, tad šāda pati prakse ir novērojama arī izglītības iestādēs. Ir rudens, bet bērni fasāžu, celiņu un rotaļlaukumu remonta dēļ nevar pat droši pavadīt laiku ārpus bērnudārza telpām. Faktiski ir radīta situācija, ka šo bērnudārzu vadītāji un audzinātāji atrodas ķīlnieku lomā – ja notiek kāds nelaimes gadījums, visa atbildība par audzēkņu drošību un veselību, atrodoties bērnudārzā, gulstas uz viņiem!”

NA frakcijas Izglītības, kultūras un sporta komitejas pārstāvji Nauris Puntulis un Dainis Locis jau 15. augustā lūdza iekļaut komitejas sēdes darba kārtībā IKSD sagatavotu ziņojumu par Rīgas pašvaldības skolu un bērnudārzu gatavību mācību gada sākumam gan izglītības kvalitātes, gan ēku remontdarbu jautājumos. Iepriekšējā komitejas sēdē šis jautājums netika iekļauts, taču šobrīd ir izsludināta kārtējā Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdes darba kārtība, kurā ir iekļauti šie ziņojumi. Komitejas sēde notiks ceturtdien, 7. septembrī, plkst. 10.00.

IMG-20170906-WA0003 IMG-20170906-WA0004 IMG-20170906-WA0002

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.