Rīgas nodaļa
logo

NA RD frakcija: Rīgas domes vadība mēģina likt šķēršļus pārejai uz vienotu izglītības sistēmu valsts valodā (1)

Pēc šī gada 30. novembra tikšanās starp Latvijas premjerministru Māri Kučinski, izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski un Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu ir kļuvis skaidrs, ka Rīgas domes valdošā koalīcija beidzot ir samierinājusies ar faktu, ka tuvākajos gados Latvijas skolās notiks pāreja uz vienotu izglītības sistēmu valsts valodā. Tas ir pozitīvi, ka beidzot tiek darīts tas, uz ko Nacionālā apvienība ir aicinājusi gadiem ilgi – par vienotu izglītības sistēmu valsts valodā! Nu arī Rīgas domes priekšsēdētājs ir sapratis, ka pāreja uz to ir neizbēgama.

Tomēr pēc Nila Ušakova vakardienas paziņojuma par to, ka pašvaldības mazākumtautību izglītības iestāžu skolēniem tiks piedāvātas papildu nodarbības viņu dzimtajā valodā, nav īsti skaidrs pamatojums šādai rīcībai. Šāds solis rada daudz vairāk jautājumu nekā atbilžu – kāds finansējums šim nolūkam tiks piešķirts katrai skolai? Vai ir racionāli skolēniem divas reizes mācīt vienu un to pašu vielu, tikai citā valodā? Kādēļ 2018. gada budžetā pedagogu izglītošanai, lai viņi spētu pārkvalificēties mācību programmai tikai valsts valodā, papildus ir piešķirti tikai 30 000 EUR?

Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāts Dainis Locis atzīst: “Nacionālās apvienības frakcija pauž neizpratni, kāpēc sagatavotajā 2018. gada budžetā neredzam pietiekamu finansējumu tam, lai pāreja uz izglītību Rīgas skolās valsts valodā izdotos veiksmīgi. Nav skaidra plāna, kā piesaistīt jaunus speciālistus, kā arī neredzam pietiekamu darbu ar esošajiem pedagogiem, lai tie turpmāk spētu iekļauties jaunajā izglītības modelī. Mūsuprāt, vidusskolas posmā pāreja uz latviešu valodu skolēniem problēmas neradīs – būtiskākais jautājums ir par pedagogu spējām pielāgoties jaunajai situācijai. Bez valdības un lielākās Latvijas pašvaldības sadarbības šis jautājums netiks atrisināts.”

Informāciju sagatavoja:
 
Evija Zepa
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Marcis Kulis

    01.12.2017 18:32

    Ja ar vàrdu mazàkumtatības ir domātas ne tikai krievu valoda, bet arì igauņu, lietuviešu, vācu un citas, es vēl redzētu savu loģiku, bet te ir klajš krievu valodas lobijs un vienas mazākumtautibas privilēğiju nostiprināšanas mēğinãjums

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.