Rīgas nodaļa
logo

NA Rīgas domes deputāti tiekas ar VARAM ministru R. Naudiņu

Pirmdien, 19. maijā Nacionālās apvienības (NA) Rīgas domes deputāti Dainis Locis, Ģirts Lapiņš, Ieva Holma, Andris Pārups, Andris Lācis, Kārlis Dombrovskis un Andris Vilks apmeklēja Vides attīstības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Apmeklējuma laikā deputāti tikās ar partijas biedriem un VARAM amatpersonām – ministru Romānu Naudiņu un parlamentāro sekretāru Eināru Cilinski.

Tikšanās laikā puses apsprieda ministrijas un pilsētas sadarbības iespējas, kas sekmētu rīdzinieku dzīves kvalitātes celšanu. Tika arī apskatīti jautājumi, kas skar Rīgu kā Latvijas galvaspilsētu. Ministrs sniedza ieskatu jautājumos, kas skar Eiropas finansējuma pieejamību Rīgai nākamā plānošanas perioda ietvaros. Sakarā ar to, ka Eiropas komisija šajā plānošanas periodā neatbalstīs vērienīgu kultūras un sporta objektu celtniecības projektus, Rīgai būs jārod risinājumi, lai piesaistītu finansējumu esošo objektu rekonstrukcijai vai jaunu celtniecībai.

Ņemot vērā 2018.gada tuvošanos, deputāts Andris Lācis ierosināja ministram pārdomāt iespējas sadarbībā ar Rīgas pašvaldību un Kultūras ministriju rast risinājumu jauna sporta stadiona celtniecībai un Daugavgrīvas cietokšņa rekonstrukcijai. Šo objektu realizācija ļautu gan godam sagaidīt nākamos Vispārējos dziesmu un deju svētkus, gan izveidot jaunu kultūras objektu šobrīd degradētā vidē. Daugavgrīvas cietoksnis ir nozīmīga celtne Rīgas, Latvijas un visas Eiropas kontekstā, kur būtu vieta gan laikmetīgās mākslas muzejam, gan citām kultūras iestādēm.

Ministrs Romāns Naudiņš aicināja deputātus pievērst Rīgas pašvaldības uzmanību zemajam māju siltināšanas projektu īpatsvaram Rīgā. No savas puses ministrs solīja veikt nepieciešamo, lai arī turpmāk galvaspilsētas Rīgas sabiedriskā transporta izmaksas būtu Latvijas iedzīvotājiem pieejamas.

Tikšanās pagāja konstruktīvā gaisotnē un rezultātā puses vienojās par ciešāku sadarbību arī turpmāk, regulāru informācijas apmaiņu un tikšanās reizēm.

Informāciju sagatavoja: Uģis Krūmiņš

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.