Rīgas nodaļa
logo

NA: ‘Rīgas nami’ pārdod galvaspilsētas izstāžu zālei paredzēto zemi

2. decembrī, SIA „Rīgas nami” valde apstiprina kārtību, kā veicama SIA „Rīgas nami” nekustamā īpašuma atsavināšana mutiskā izsolē. Tajā pašā dienā ar SIA „Rīgas nami” Nekustamā īpašuma izsoles komisijas lēmumu tiek apstiprināti neapbūvētā zemes gabala Vecrīgā, nekustamā īpašuma Kungu ielā b/n, Rīgā (kadastra Nr.0100 001 0080), izsoles noteikumi. Zīmīgi, ka atvēlētais laiks, lai pieteiktos un iemaksātu dalības maksu 10% apmērā no nekustamā īpašuma sākumcenas, ir vien 10 kalendārās dienas. Kādēļ šāda steiga tieši Ziemassvētku priekšvakarā?

Rīgas domes deputāts, Nacionālās apvienības frakcijas pārstāvis, Andris Lācis uzskata, ka šāda rīcība nevar būt pamatota ar saprātīgu un saimniecisku darbību rīdzinieku interesēs, bet, iespējams, norāda uz koruptīvu darījumu. Deputāts A. Lācis norādīja, ka šo zemes gabalu bija paredzēts izmantot Rīgas kultūras aģentūras vajadzībām, lai ierīkotu Rīgas pilsētas izstāžu zālei nepieciešamās virszemes izstāžu zāles, virszemes ieeju, garderobi un administrācijas telpas. „Vai rīdziniekiem un Rīgas viesiem vairs nav vajadzīga moderna izstāžu zāle pilsētas centrā, ka vieglu roku un lielā steigā tā jāatsavina. Kas tiks notirgots nākamais, vai pati Rīgas mākslas telpa?”, jautā A.Lācis. „Kā Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrība spēs pildīt Rīgas domes deleģējumu kultūras funkcijas saglabāšanai un attīstībai?”, turpina A.Lācis.

2009.gada 18.decembrī augstākminētais zemes gabals tika ieguldīts SIA „Rīgas nami” pamatkapitālā. 2010.gada 26.aprīlī tika saņemts Rīgas būvvaldes jaunbūvējamā objekta arhitektūras ideju konkursa plānošanas arhitektūras uzdevums, bet metu konkurss tika noslēgts bez rezultātiem. Šobrīd SIA „Rīgas nami”, pamatojoties uz nepieciešamību nodrošināt stabilus sabiedrības saimnieciskos rādītājus, vēlas atbrīvoties no šī „stratēģiski nesvarīgā” objekta, kas ik gadu izmaksā SIA „Rīgas nami” 1130,84 LVL (492,84 LVL – uzturēšanas izdevumi un 638 LVL – nekustāmā īpašuma nodoklis par zemi).

Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas deputāti aicina SIA „Rīgas nami” valdi apturēt SIA „Rīgas nami” Nekustāmā īpašuma izsoles komisijas šī gada 2.decembra lēmumu par nekustamā īpašuma Kungu ielā b/n, Rīgā (kadastra Nr.0100 001 0080), izsoli līdz saņemts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas atzinums par iepriekš minētā nekustamā īpašuma izmantošanu Rīgas Mākslas telpas vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālruņa nr.: 67105426

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.