Rīgas nodaļa
logo

NA: Vienīgā latviešu vidusskola Bolderājā ir jāsaglabā! (2)

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) Rīgas domes deputātu frakcija saņēma iesniegumu no Rīgas 19. vidusskolas – vienīgās latviešu skolas Bolderājā, kurā domes valdošā koalīcija audzēkņu trūkuma dēļ gatavojas slēgt vidusskolas klases. Ar skolas padomes un skolotāju atbalstu, tās audzēkņu vecāki vērsās NA frakcijā ar kolektīvo lūgumu pagarināt 10. klases komplektēšanas termiņu līdz 2017.gada 21.augustam, kā arī izskatīt iespēju samazināt normās noteikto minimālo izglītojamo skaitu vidusskolā.

Šī satraucošā notikuma dēļ NA frakcijas pārstāvji – frakcijas vadītājs Nauris Puntulis, frakcijas vadītāja vietnieks Dainis Locis un deputāts Jurģis Klotiņš šorīt apmeklēja Rīgas 19.vidusskolu un tikās ar tās direktoru, mācību spēkiem, kā arī skolas audzēkņu vecākiem. Tikšanās laikā noskaidrojās, ka šobrīd mācībām 10.klasē 2017./2018. mācību gadam ir pieteikušies 18 skolēni, taču minimālais audzēkņu skaits, ar kādu šī skola varētu turpināt pastāvēt līdzšinējā veidolā, ir 22.

NA frakcijas vadītājs un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas pārstāvis Nauris Puntulis atzīst:

“Uzskatu, ka slēgt vienīgo latviešu skolu visā apkaimē ir pretvalstiska rīcība. Mēs visi kopā cīnīsimies, lai to nepieļautu. Ir visi priekšnoteikumi, lai, veiksmīgi sadarbojoties skolas vadībai, audzēkņu vecākiem, absolventiem, Rīgas 19.vidusskola kļūtu par prestižu skolu. Atrašanās pilsētas centrā nav kritērijs, pēc kura spriest par skolas izglītības kvalitāti – to lieliski pierāda blakus esošā Bolderājas Mūzikas un mākslas skola, kas tiešām ir prestiža. Tas ir ceļš, kāds būtu jāiet Rīgas 19.vidusskolai!”

Savukārt NA frakcijas vadītāja vietnieks Dainis Locis uzsver, ka NA frakcija darīs visu iespējamo, lai panāktu to, ka tiek pagarināts pieteikšanās termiņš mācībām 10.klasē, kā arī samazināts normās noteiktais minimālais izglītojamo skaits vidusskolā. Locis pauž viedokli: “Te mēs redzam, ka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ir nepietiekami strādājis, lai attīstītu valsts valodas apguvi pamatskolas audzēkņu vidū. Tikšanās laikā uzzinājām, ka ir bijuši pusaudži no tā saucamajām krievu skolām, kas vēlējušies pieteikties mācībām 19.vidusskolas 10.klasē, taču nav tikuši uzņemti neatbilstoša latviešu valodas zināšanu līmeņa dēļ. Mēs turpināsim sekot līdzi notikumiem un centīsimies panākt situācijas uzlabošanos!”

Deputāts Jurģis Klotiņš atzīmē, ka: “Galvaspilsētas skolu tīkls ir jāsakārto. Taču Latvijas galvaspilsētā nedrīkst pieņemt lēmumus, kas ir pretrunā Latvijas valsts mērķim – latviešu valodas un kultūras pastāvēšanai cauri laikiem! Sadarbībā ar IZM ir jāparedz kārtība, kādā piemērojami izņēmumi attiecībā uz skolēnu skaitu vidusskolas klasēs. Kamēr nav veikta pāreja uz valsts finansētu izglītību tikai valsts valodā, tikmēr izņēmumi ir jāattiecina uz latviešu mācību vidusskolām, kuru darbība ir vērtējama kā nozīmīga konkrētas pilsētas apkaimes vai novada kultūrvides latviskuma uzturēšanai.”

NA frakcijas deputāti lūgs Izglītības, kultūras un sporta departamenta skaidrojumu par situāciju Rīgas 19.vidusskolā un centīsies panākt šī jautājuma pozitīvu risinājumu.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • ezis x

    11.08.2017 00:30

    Šī ir mākslīga problēma. Valstī, kas ciena sevi, drīkst būt tikai skolas ar valsts valodu kā mācībvalodu. Jebkas cits ir nodevība pret valsti.

  • Anita Terlina

    07.07.2017 14:10

    Ja slēgs vienīgo latviešu vidusskolu Bolderājā un Daugavgrīvā,cits nekas neatliek,ka pievienoties Krievijai,jo būs zudis latviskums. Cerams,ka izglītības,kultūras un sporta departaments atrisinās šo jautājumu pozitīvi.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.