Rīgas nodaļa
logo

Nacionālā apvienība: nevaram atbalstīt 2017. gada Rīgas pašvaldības budžeta grozījumus!

Šodien, 15.novembrī, Rīgas domes sēdē Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) deputātu frakcija balsoja pret 2017. gada Rīgas pašvaldības budžeta grozījumiem. Frakcija kritiski vērtē to, ka nepilnu mēnesi līdz jaunā 2018. gada Rīgas pašvaldības budžeta pieņemšanai tiek veikti kārtējie grozījumi vēl šī gada budžetā.

Tādēļ Nacionālās apvienības Rīgas domes deputāti šoreiz nesniedza savus priekšlikumus 2017. gada budžeta grozījumiem. NA deputāts un Finanšu un administrācijas lietu komitejas pārstāvis, finansists Ģirts Lapiņš atzīst: “Mēs nevaram balsot par šiem budžeta grozījumiem, jau gada sākumā uzsvērām, ka šis nav mūsu budžets! Joprojām neesam pat saņēmuši skaidrojumu no SIA “Rīgas satiksme” par 90 miljonu eiro budžeta izlietojumu. Turklāt līdz nākamā – 2018. gada – budžeta pieņemšanai palicis nepilns mēnesis – ko jēdzīgu var panākt pa mēnesi? Tādēļ mēs esam kategoriski pret šiem budžeta grozījumiem, bet savus priekšlikumus rīdzinieku dzīves līmeņa un galvaspilsētas infrastruktūras uzlabošanai sniegsim uz 2018. gada budžeta pieņemšanu!”

Frakcijas lēmumu balsot pret šiem budžeta grozījumiem komentē arī NA frakcijas vadītājs Nauris Puntulis: “Atšķirībā no kolēģiem opozīcijā, mēs savu vērtējumu par šo budžetu kopumā esam izteikuši jau pirms gada – balsojot pret. Vairākas pozīcijas šī budžeta grozījumu sakarā, mūsu pārliecību tikai nostiprina, kā piemēram, Baibas Brokas pārmetums par ikgadējo praksi gada beigās neapgūtos līdzekļus novirzīt prēmijām.” Deputāte Baiba Broka precizē: “Veidojas pretruna, ka prēmiju dabū par labu darbu, tad, ja kāds cits savu darbu nav paspējis izdarīt, kā plānots. Prēmijām jābūt plānotām jau budžeta izstrādes sākumā kā atbilstošam personālpolitikas vadības instrumentam!”

NA deputāts Jurģis Klotiņš uzsver: “Uzskatu, ka sagatavotie budžeta grozījumi esošajā redakcijā nav atbalstāmi. Nav saprotams, kādēļ “Rīgas satiksme” (RS) nespēj nodrošināt savas saistības un papildus jau piešķirtajai teju 90 miljonu dotācijai prasa Rīgas domei ieguldīt pašu kapitālā vēl 9,6 miljonus eiro. Pasažieru skaits RS transportā ir nemainīgi zems. Turpretī Rīgas mikroautobusu satiksmes operētajos maršrutos pasažieru skaits pieaug. Ir pamats apgalvot, ka tie noņem pasažierus RS maršrutiem. Rezultātā RS negūst iespējamos biļešu ieņēmumus. RS man arī vēstulē norādījusi, ka ieņēmumi no maksas stāvvietām tiek izlietoti šīs maksas stāvvietu sistēmas uzturēšanai. Tie ir 11,3 miljoni eiro 2016. gadā. Kādēļ vismaz daļa šo ieņēmumu netiek novirzīta pasažieru pārvadājumu segmentam?
Sēdē tiek skatīts arī Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas pārskats. Tajā ir secināts, “ka pārāk lēni tiek attīstīta velo infrastruktūra”. Kā būtu, ja RD Satiksmes departaments 79 000 eiro, kas budžeta grozījumos iecerēti prēmijām, ieguldītu velo infrastruktūras speciālista amata vietas izveidē? Šogad nav īstenota solītā velojosla Dzirnavu un Turgeņeva ielās. Remontdarbu organizācija Rīgā šogad nebija tādā līmenī, lai tik lielu finansējumu izmaksātu prēmijās.”

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.