Liepājas nodaļa
logo

Nacionālā Apvienība vēršas Valsts valodas centrā par Liepājas vicemēra Hadaroviča izteikumiem

Nacionālās Apvienības „Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Liepājas nodaļas vadītājs Artūrs Butāns vērsies Valsts valodas centrā ar iesniegumu par Liepājas vicemēra Jurija Hadaroviča saziņu krievu valodā oficiālos sociālajos tīklos.

Iesniegumā teikts, ka Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Hadarovičs sevis pārstāvētās partijas „Liepāja kvadrātā” sociālajā vietnē facebook.com, kas uzrādīta kā oficiāla, veido publikācijas un veic saziņu ar iedzīvotājiem krievu valodā. Iesniegumā izteikts aicinājums Valsts valodas centram pārbaudīt Liepājas vicemēra izteikumus un publikācijas, un likuma ietvaros atbilstoši rīkoties.

Nacionālās Apvienības Liepājas nodaļas vadītājs Artūrs Butāns uzskata, ka Liepājas vicemērs ar savu rīcību ir ne tikai pārkāpis valsts valodas likumā un Latvijas Republikas Satversmē noteikto, bet arī dod apdraudējuma signālu pilsētas iedzīvotājiem: „Pilsētas vadītājiem būtu jādod skaidra vēsts, ka esam neatkarīga un demokrātiska Eiropas valsts, taču vicemēra rīcība un piemērs, liepājniekos tieši atsauc atmiņā laikus, kad Latvijā nebija ne demokrātijas, ne neatkarības.”

Valsts valodas centrs atbildi sola sniegt 30 dienu laikā.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.