Rīgas nodaļa
logo

Nacionālās apvienības deputāti vēlas panākt jauna konkursa uz Īres valdi izsludināšanu

Šodien Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē tika skatīts jautājums par Rīgas pilsētas Īres valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu ievēlēšanu amatā. Rīgas domes opozīcijas rīcībā bija nonākusi informācija par viena no potenciālajiem Īres valdes locekļiem – Antona Šepeta – iespējamiem likumpārkāpumiem un nepieņemamu izturēšanos pret dzīvokļu īrniekiem viņa pārvaldītajā daudzdzīvokļu ēkā. Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas pārstāvji, kā arī citu opozīcijas partiju pārstāvji uzskata, ka nav pieļaujami, ka uz vietu Rīgas pilsētas Īres valdē pretendē persona, par kura rīcību ir saņemtas neskaitāmas sūdzības no īrnieku puses. Sēdes laikā kvoruma trūkuma dēļ komitejas priekšsēdētājs izsludināja pārtraukumu un sēdi apturēja.

Nacionālās apvienības frakcijas vadītājs Nauris Puntulis atzīst: “Priecājamies, ka mūsu argumenti un viedokļi par šo personu sasniedza rezultātu – šis jautājums pagaidām netiek virzīts uz domes sēdi. Mēs esam apmierināti ar rezultātu, neatkarīgi no tā, ka veids, kā to panācām, varbūt nebija konstruktīvs. Ņemot vērā to, ka kandidātu skaits uz Īres valdes locekļa amatu bija ļoti neliels, uzskatām, ka ir jārīko jauns konkurss. Mājokļu un vides departamentam būtu jālabo līdzšinējās kļūdas – kārtīgi jāpiestrādā gan pie konkursa nolikuma papildināšanas, gan arī pie konkursa izsludināšanas kārtības. Mūsu mērķis ir panākt, ka tiek izskatītas maksimāli daudz Īres valdes locekļa amata kandidatūras. Jaunais Īres likums, kas šobrīd ir tapšanas stadijā, Īres valdei noteikti dos jaunus izaicinājumus un tas ir viens no iemesliem, kādēļ vēlamies, lai tās locekļi būtu pēc iespējas kompetentāki un atbilstošāki šim amatam.”

Šobrīd nav zināms, kad tiks turpināta Mājokļu un vides komitejas sēde, taču Nacionālās apvienības deputāti centīsies panākt jauna konkursa izsludināšanu, lai nepieļautu tādu personu ievēlēšanu  Īres valdē, kuru apšaubāmā reputācija var diskreditēt Īres valdes institūciju un iedzīvotāju uzticību tai.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.