Rīgas nodaļa
logo

Nacionālās apvienības Rīgas nodaļa pilnsapulcē izvirza delegātus kongresam un nodaļas kandidātus partijas valdei

21.novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā norisinājās Nacionālās apvienības Rīgas nodaļas pilnsapulce. Rīgas nodaļas vadītājs Dainis Locis, atklājot pilnsapulci, atzina, ka pašlaik galvenais uzdevums ir domāt par nākamajām Saeimas vēlēšanām un darīt visu iespējamo, lai tajās vairotu NA pārstāvību Saeimā.

“Mūsu vēlētāji nemitīgi vēro paveiktos darbus un uzmanīgi novērtēs, cik mēs būsim aktīvi viņu interešu aizstāvībā visplašākajā jautājumu lokā,” sacīja Dainis Locis.

Rīgas domes frakcijas vadītājs Nauris Puntulis pastāstīja par aktualitātēm un darbu Rīgas domē: “Strādājot divas reizes mazākā sastāvā nekā iepriekšējā sasaukumā, protams, ir daudz grūtāk panākt, lai mūsu iniciatīvas tiktu realizētas, tomēr kopā ar pārējām opozīcijas partijām mums ir izdevies vismaz apturēt mums nepieņemamus lēmumus vai raisīt diskusijas. Kā jau esat pamanījuši, darbs Rīgas domē ir kļuvis neprognozējams – komiteju sēdes tiek sasauktas vēlās vakara stundās, domes sēdes mēdz ievilkties pat līdz naktij. Darbs šādā režīmā ir atšķirīgs.”

Rīgas nodaļas vadītāja vietnieks Ģirts Lapiņš savā uzrunā īsi ieskicēja paveikto un aicināja visus vairāk iesaistīties partijas aktivitātēs – piemēram, sūtīt priekšlikumus programmas veidošanā nākamajām Saeimas vēlēšanām, sūtīt jautājumus vai ieteikumus par Rīgas domes darbu, nākt un piedalīties Rīgas nodaļas valdes sēdēs, kas ir atklātas.

Rīgas nodaļa kā partijas lielākā nodaļa tiks plaši pārstāvēta partijas kongresā, kas notiks jau pavisam drīz – šī gada 9.decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā. Pilnsapulcē tika apstiprināti nodaļas delegāti kongresam, kā arī nobalsots par sešiem uz Nacionālās apvienības valdi izvirzītajiem kandidātiem, tie bija – Dainis Locis, Ģirts Lapiņš, Nauris Puntulis, Ieva Holma, Jānis Atis Krūmiņš, Jānis Iesalnieks. Rīgas nodaļa piekrita Ventspils nodaļas biedra Edvarda Ratnieka lūgumam atbalstīt viņu kandidēšanai uz partijas valdi arī no Rīgas nodaļas.

Tāpat pilnsapulcē Rīgas nodaļa nobalsoja par konceptuālu atbalstu grozījumiem Nacionālās apvienības statūtos, kas vērsti uz to, lai partijā izveidotu Novadu stratēģisko padomi – jaunu institūciju, kurā būtu pārstāvēti visi vēlēšanu apgabali un kas palīdzētu valdei partijas lēmumu pieņemšanā. Grozījumu redakcija vēl tiks precizēta līdz partijas kongresam, bet lēmums par šādu izmaiņu nepieciešamību Rīgas nodaļā tika akceptēts.

Pilnsapulces noslēgumā debatēs tika vēlreiz uzsvērta nepieciešamība pāriet uz latviešu valodu kā vienīgo mācību valodu skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs. Rīgas domes deputāts Jurģis Klotiņš īsi pastāstīja par projekta Rail Baltica, kas ir viens no lielākajiem infrastruktūras projektiem Rīgā un tās apkārtnē nākamajos gados, aktualitātēm un nepieciešamību piedalīties šī projekta uzraudzībā. Viņš arī uzsvēra, ka nepieciešams sadarboties ar latvisko spēku partijām, lai sasniegtu mērķus.

Noslēgumā Dainis Locis atzina, ka Nacionālajai apvienībai ir lieliskas iespējas labi nostartēt nākamajās Saeimas vēlēšanās, jo tieši Nacionālā apvienība apvieno gan aktīvus jauniešus, gan seniorus, gan politiķus ar ilgstošu pieredzi, un tā varētu būt veiksmes atslēga, lai rezultatīvi darbotos tālāk.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.