Rīgas nodaļa
logo

Nepatīkams pārsteigums Meža kapos Mirušo piemiņas dienā

22.novembrī, Mirušo piemiņas dienā, daudzi tūkstoši rīdzinieku devās uz Meža kapiem, lai iedegtu svecītes gan pie savu tuvinieku, gan arī visai Latvijai nozīmīgu ļaužu kapavietām. Tomēr, nonākot Meža kapos, apmeklētājus sagaidīja nepatīkams pārsteigums – kapu celiņi bija aizšķērsoti ar lapu kaudzēm, kā arī notika masveida atkritumu izvešana ar smago tehniku. Šī situācija radīja nepatīkamus brīžus kapu apmeklētājiem, kam, tā vietā, lai pienācīgi godinātu savus aizgājējus, nācās censties izlaipot starp slapjo lapu kaudzēm un strādniekiem.

Nupat aizvadīta arī Latvijas dzimšanas diena, līdz kurai piemiņas vietām kā Brāļu kapi, kā arī Meža kapi, kuros guldīti arī Latvijas brīvības cīnītāji un citi valstiski nozīmīgi ļaudis, bija jābūt sakoptām. Nacionālās apvienības frakcijas deputāti uzskata, ka tā ir necieņa pret Latvijas valsti un rīdziniekiem, kas šajā dienā bija ieradušies Meža kapos godināt savus tuviniekus.

Tādēļ NA Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis aicinājis Rīgas mēru Nilu Ušakovu un Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāju Vjačeslavu Stepaņenko skaidrot šo situāciju un atrast atbildīgos, kas pieļāvuši to, ka atkritumi no Meža kapiem netika izvesti laicīgi un ka tas notika tieši Mirušo piemiņas dienā.

Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālruņa nr.: 67105426

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.