Jūrmalas nodaļa
logo

Par Jūrmalas pilsētas Teritoriju plānojuma grozījuma projektu

22.februārī notika Jūrmalas nodaļas sapulce, kurā kopā ar Jūrmalas aizsardzības biedrības (JAB) pārstāvjiem tika izskatīts Jūrmalas iedzīvotājiem būtisks jautājums “Par Jūrmalas pilsētas Teritoriju plānojuma grozījuma projektu” (PDF). 26.janvārī NA Jūrmalas nodaļa Jūrmalas domei iesniedza savus iebildumus. Tie attiecas uz vairāku Dabas teritoriju saglabāšanu kāpu zonā un Lielupes grīvā, kuru apbūve Jūrmalu no kūrortpilsētas pārvērš par daudzdzīvokļu augstceltņu rajonu.

Jūrmalā nav dzīvokļu deficīts, daudzi stāv tukši. Sludinājumu portālā “ss.lv” vien tiek piedāvāti pārdošanai vai izīrēšanai 2250 īpašumi. Rodas jautājums – kam tiek domātas šīs jaunbūves, par ko pašreizējā dome rūpējas? Atbilde nav tālu jāmeklē – jaunbūves domātas neskaitāmiem simtiem, tūkstošiem Krievijas pilsoņu, kuri Jūrmalā uzturas labi ja mēnesi gadā, pārējā laikā Jūrmalu pārvēršot par izmirstošu “rēgu pilsētu”, kurā jūrmalniekiem nav darbs un daudzi no viņiem spiesti pārcelties uz citām dzīves vietām.

Tai pašā laikā Latvijas pilsoņiem, kuriem pēc smagām operācijām nepieciešams uzlabot veselību atzītajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”, lai tur nokļūtu ir jāgaida vairāki mēneši rindā, un uzturēšanās laiks tur ir stingri limitēts neatkarīgi no tā, vai pacients ir par valsts programmu vai maksā pats.

Jūrmalai būtu jāattīstās, pirmkārt, kā kūrortpilsētai, tomēr pašvaldības vadību “apsēdušos” investorus interesē vienīgi ātru peļņu nesošā daudzdzīvokļu māju būvniecība no dabas viedokļa aizsargājamākajās Jūrmalas teritorijās, un viņi sekmīgi “dabū cauri” savus projektus. Jūrmala ir slavena ar kūrortiem ieplānoto teritoriju izmantošanas nomaiņu pret “daudzdzīvokļu māju apbūvi”. Arī “viesu nami” kļūst par dzīvokļiem, kurus izpārdod TUA tīkotājiem.

JAB vadītājs Uldis Kronblūms klātesošos uzskatāmi iepazīstināja ar teritorijām, kuru apbūvi vai izmantošanas raksturu nedrīkst mainīt. EP deputāts Roberts Zīle izteicās par tālejoši negatīvajām sekām Jūrmalai, to apbūvējot ekonomiski neskaidrās austrumu kaimiņvalsts pilsoņu interesēs. JAB pārstāve Anna Žīgure bija ievērojusi, ka vairākos Jūrmalas veikalos un grāmatu stendos pieejamā literatūra pieejama vienīgi krievu valodā. Pēc ilgstošām debatēm NA Jūrmalas nodaļa vienbalsīgi pieņēma lēmumu neatbalstīt “Jūrmalas pilsētas Teritoriju plānojuma grozījuma projektu” pašvaldībā, ja netiks vērā ņemti NA Jūrmalas nodaļas un JAB priekšlikumi.

Jānis Žugovs
NAJN vadītājs

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.