Rīgas nodaļa
logo

Par Nacionālās apvienības Rīgas nodaļas pilnsapulci

Š. g. 30. novembrī notika Nacionālās apvienības (NA) Rīgas nodaļas pilnsapulce, kas pulcēja lielu daļu biedru. Dienas kārtībā bija nodaļas vadītāja Daiņa Loča ziņojums par Rīgas domes frakcijas un Rīgas nodaļas darbu, kā arī delegātu izvirzīšana uz NA Kongresu š. g. 12. decembrī un kandidātu izvirzīšana vēlētiem amatiem.

Atbilstoši pārstāvniecības kvotai, tika izvirzīti 29 delegāti uz NA Kongresu. Pilnsapulcē tika lemts virzīt uz NA Revīzijas komisiju Imāru Kiršbaumu un Edgaru Jansonu, uz Ētikas komisiju – Andrievu Jakovelu, Aiju Fleiju un Nauri Puntuli, savukārt par kandidātiem uz Nacionālās apvienības valdi izvirzīja Daini Loci, Ievu Holmu, Ģirtu Lapiņu, Ināru Mūrnieci un Jāni Iesalnieku.

Rīgas nodaļas vadītājs un Rīgas domes NA frakcijas vadītājs Dainis Locis pārskatu par iepriekšējo periodu sāka ar pārdomām, cik svarīgi ir atrast pieeju, kā aizstāvēt Rīgas intereses. Rīgas nodaļa darbojas aktīvi – regulāri tiekoties gan nodaļas valdei, trim teritoriālajām grupām, gan jauniešu un senioru grupai. „Mēs Rīgas domē esam opozīcijā, un, iespējams, tāpēc no malas reizēm šķiet, ka maz spējam ietekmēt norises. Kamēr vēlētājiem šķitīs, ka mērs Nils Ušakovs ir vienīgais Laimes lācis vai Ziemassvētku vecītis, tikmēr nekas nemainīsies,” uzsvēra Dainis Locis. Ziņojuma noslēgumā Dainis Locis ieskicēja tālākās darbības iespējas un uzsvēra sava darba un NA pozīcijas skaļākas paušanas svarīgumu. Kopsapulces dalībnieki vienojās kopīgās latviešu patriotiskās dziesmās vīru kopas “Vilki” pārstāvja Jāņa Ata Krūmiņa vadībā.

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks izteica prieku par Rīgas nodaļas aktīvu līdzdalību 11. un 18. novembra pasākumos, kas pierādīja, ka Latvijas mīlestība joprojām ir godā. Debatēs piedalījās arī Senioru padomes pārstāve Anta Rudzīte, kas aicināja NA Rīgas domes deputātus vēl aktīvāk atklāt Saskaņas centra pārkāpumus pašvaldībā. Citi runātāji izteica ieteikumus, vērtējumus, un visu uzstāšanās un kopīgā atmosfēra liecināja, ka garīgi stipri un nacionāli domājoši rīcības cilvēki Rīgā ir daudz. Tas dod cerības, ka pārskatāmā nākotnē, mainoties pilsētas vadībai, Rīga būs latviskās pašapziņas centrs. Pie tā aktīvi jāstrādā, iesaistot vēl vairāk nacionāli domājošus cilvēkus!

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.