Valkas nodaļa
logo

Par nacionālismu, pašapziņu un ekonomiku (1)

Pavisam nesen „Delfos” bija publicēts raksts „Informācijas karš: Kā vislabāk aizvainot latvieti”. Turpat arī bija uzskaitītas lietas, kas aizvaino krievu. To, ka raksts nav ņemams vērā nopietni, norādīja fakts, ka raksti publicēti „ Izklaides” sadaļā. Tātad, par to arī varētu pasmaidīt, katrā ziņā – tas ir skats no malas.

Man ar pašapziņu viss ir kārtībā, jo no visām piecām uzskaitītajām lietām, personīgi spēj aizkaitināt tikai „Gansi, fašisti”, ko savā ideoloģijā un aprobežotībā, 9.maijā sasniedzot abu vārdu lietošanas biežuma kulmināciju, skandina vēstures nezinīši. Taču – ne aizvainot, bet sadusmot.

Tāpat, man arī nekad prātā nav nācis visus krievus uzskatīt par urlām un man nav jāstāsta, kas ir Čaikovskis, Dostojevskis, Šostakovičs, Bulgakovs un Grebenščikovs.

Gribētos domāt, ka kultūra ir neatkarīga vara, kura vieno saprātīgi domājošos, inteliģentos dvēselē un garā stipros.  Inteliģents cilvēks manā skatījumā ir tāds cilvēks, kurš ir arī pašapzinīgs un drosmīgs. Un tāds cilvēks īstajā brīdī spēj pateikt arī skaidru „ nē” .

Ja „ Jaunā viļņa” organizators Igors Krutojs savas dzimšanas dienas ballītes svinībām bija izvēlējies grezno Latvijas Nacionālās operas namu, tas vien norāda uz krietnu pašapziņas deficītu. Raugi, Rinkēvičs parādīja savu varu, mēs tagad savu – nepadosimies, visu taču var nopirkt.

Šajā gadījumā  valsts iestādes vadītājam (lasi – LNO vadītājam) ir jādomā par visiem nodokļu maksātājiem – operas nams nav izklaides vieta, bet ir viens no Latvijas zīmoliem. Opera ir mūsu mākslas templis, garīgais centrs. Un pārņem dīvaina sajūta, redzot estrādes spīdekļus malkojot šampanieti un kūpinot cigārus telpās, kur apjūsmota Verdi „ Aīda” izcilajā Blumberga scenogrāfijā vai Riharda Vāgnera „ Nībelunga gredzens”.

Lūk, šis notikums mani ir aizvainojis, jo mana pārliecība ir – Latvijas Nacionālā opera, kaut vai tikai tās maza daļa, ko dalu ar nodokļu maksātājiem, ir mana. Un man rodas jautājums – vai šie „ekonomiskie apsvērumi un nestandarta situācijas”  nav mūsu nacionālās pašapziņas bendes?

Zane Brūvere

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!- Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

Valkas novada nodaļas biedre

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Elkukalns W

    04.08.2014 10:09

    Pirmajā brīdī arī man Zigmāra Liepiņa rīcība šķita nepieņemama. Bet, kad tā labi padomā, mēs klusējam ,kad mūs apzog un iztirgo mūsu valsti. Klusējam, kad pieņem likumus, kas ļauj visienesīgākos īpašumus un nozares izsaimniekot un sabāzt kabatās. Bet nosodām cilvēku, kas mēģina izķepuroties un palīdzēt izkļūt no nabadzības kaut vai operai. Mūsu sašutums vērsts pret sekām, ne cēloņiem. Ja opera nebūtu vieglu roku izsaimniekota, esmu pārliecināta, Krutojs varētu solīt pusi Krievijas, arī tad nedzertu šampanieti Rīgas centrā. Vajadzētu no aitām mēģināt iekļūt cirpējos. Tas nebūt nenozīmē tirgošanos ar pašlepnumu. Mums jākļūst gudrākiem, jāizmanto tas, kas mums ir un jāsamēro mūsu vēlmes ar iespējām. Nevajag norīkot āžus par dārzniekiem. Tas diemžēl Latvijā jau ir kļuvis par tradīciju. Visi ir kurli un akli, kad kārtējo reizi tiesas priekšā stājas Neo . Bet cilvēks tikai pateica, kur paliek nodokļi. Tas būtu katru mēnesi publicējams Latvijas Vēstnesī, bet pilsonis Ilmārs Poikāns par to tiek tiesāts. Esmu lepna, ka mums ir nacionāli domājoši jaunieši, kā Zane Brūvere. Gribas, lai viņu cerības realizējas. Tāpēc neuztversim Krutoja jubileju Rīgas operā kā apvainojumu, bet atļausim operas saimniekam strādāt, lai pēc kāda laika uzstāšanās Rīgā būt līdzvērtīga dziedāšanai La'Scala. Paldies Zanei!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.