Baldones nodaļa
logo

Pārdomas un vēlējumi sagaidot Jauno 2015-to gadu!

Vecā gada vakarā, gaidot gadumiju, mēs visi apzināti vai nē, bet tomēr kavējamies atmiņās – kāds tad bija tas vecais, tas kurš tiek pavadīts. Tāpat mēs mēģinām rast atbildes arī par to kādam tad ir jābūt nākamajam.

Te gribot vai nē, bet nākas atcerēties februāra notikumus Ukrainā, kad pēkšņi cilvēki pamodās karā. Visīstākajā karā, kur sprāgst lādiņi un iet bojā tie, kuriem patiesībā dzīve vēl tikai sākas.  Iespējams mēs pat nespējam apzināties, ko tas nozīmē mums pašiem, bet šie notikumi apstiprina to, ka tikai Latvijā mēs varam kopt savu kultūru un tikai Latvijā mēs varam runāt savā – latviešu valodā. Šie notikumi ir apliecinājums tam, ka neievērojot likumsakarības un mēģinot izpatikt visiem neko labu sasniegt nevar. Mums katram ir jānosprauž mērķis un uz to jāvirzās.

Mums Baldonē dzīvojošiem ir jāspēj pilnveidot sevi un savu novadu, ir jāatrod iespējas sakopt savu sētu un tad novadu kopā. Baldonei ir jākļūst par dzīves vietu ko mīlam mēs paši un mīlēs mūsu bērni. Tie laiki kad varējām atļauties dalīt mūsos un viņos ir jāatstāj aiz muguras, tāpat kā slinkums un šķietamā nevarība. Nav viņu, nav citu. Ir jābūt tikai mums. Mums kopā ir pa spēkam tas, kas vienatnē ir tikai cerības. Mums ir jābūt neapmierinātiem un šī neapmierinātība ir jāpārvērš idejās un projektos. Tiklīdz mūs pārņem apmierinātība, tā mūsu izaugsme apstājas, un līdz ar to mēs laupām iespēju sev un saviem mīļajiem dzīvot vēl labāk. Bet pelnījuši taču esam!?

Mums pašiem ir jāatrod savas iespējas un vēlreiz ir jāmācās priecāties, ja kādam iet labāk. Kādreiz taču mācējām, esam tikai piemirsuši. Tāpat kā piemirsuši, ka tīrība sākas ar nenomestu papīru.

Nākošajā gadā mums būs nepieciešams pašiem apzināties kādu mēs Baldoni gribam, kādā Baldonē lai dzīvo mūsu bērni un tādu to veidot. Pašiem uzdot jautājumus un pašiem uz tiem atbildēt. Katram pašam ir jāspēj saskatīt savu vēlmju rezultātu un uz to jātiecas. Sāksim vienkārši ar notīrītu sniegu un sakoptu sētu. Un ja kādu rezultātu liksies ir grūti sasniegt, tad pārdomāsim vai paši darām visu pareizi.

Mēs esam stipra tauta un spēcīgs novads, kopā darot mēs varam visu, to arī novēlu katram baldonietim.

 

Ar sveicieniem Jaunā gada gaidās

Baldones domes priekšsēdētājas vietnieks

Jānis Eglīts

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.