Rīgas nodaļa
logo

Radzevičs izvairās no skaidrojuma sniegšanas NA domes deputātiem

Šī gada 15.oktobrī Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – Nacionālā apvienība) Rīgas domes frakcijas deputāti tikās ar izstādes „Maidana cilvēki” organizatoru Sergeju Aleksejevu, lai izteiktu nožēlu par Rīgas domes vadības rīcību, nenodrošinot drošību izstādes norises laikā, kā arī par tās rīkošanas atļaujas apturēšanu. Nacionālās apvienības frakcijai radušās bažas par to, vai pašvaldības policija ir spējīga nodrošināt kārtību un drošību galvaspilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

Pēc tikšanās Nacionālās apvienības frakcijas deputāti izteica sašutumu par to, ka dome ciniski ir anulējusi norises atļauju izstādei, kad tā jau ir tikusi nopostīta drošības dienestu bezdarbības dēļ. Deputāti uzskata, ka tādējādi ir tikusi iedragāta arī Latvijas galvaspilsētas starptautiskā reputācija un Latvijas iedzīvotāju ticība tās drošības institūcijām.

13.oktobra frakcijas sēdē Nacionālās apvienības Rīgas domes deputāti nolēma aicināt pašvaldības izpilddirektoru Juri Radzeviču ierasties sniegt skaidrojumu par Rīgas domes rīcību saistībā ar izstādes norisi un rīkošanas atļaujas apturēšanu. Tomēr atbildes vēstulē Radzevičs šādu tikšanos nosauc par „abpusēji nelietderīgu” un atsakās ierasties.

Tā kā NA frakcijas deputāti nav saņēmuši tiešas atbildes uz jautājumiem, kas satrauc arī rīdziniekus,  NA atkārtoti aicinās Juri Radzeviču ierasties un sniegt skaidrojumu par notikušo. Uz šo tikšanos tiks aicināts arī Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass. Šis lēmums pieņemts, jo NA frakcijas rīcībā ir nonākusi informācija, ka izstādes organizatori pieteikumā pašvaldībai norādījuši, ka ir nepieciešama pašvaldības policijas līdzdalība drošības un kārtības nodrošināšanā izstādes norises vietā.

NA_S.Aleksejevs
Informāciju sagatavoja:
Evija Vaikina
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.