Carnikavas nodaļa
logo

Rezultāti dod spēku iet tālāk. Intervija ar Daigu Kalnbērziņu

Daiga Kalnbērziņa

Saskaņā ar iedzīvotāju balsojumu Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Carnikavas novada domē ieguva vienu deputāta vietu, un pirmo reizi deputāta pienākumus pildīt ir sākusi Daiga Kalnbērziņa. Viņa stāsta, ka Carnikavā, kur dzīvo kopš 2000.gada, ir laimīgi ieprecējusies. „Carnikava ir manu bērnu dzimtā vieta, un tā mūsu ģimenei ir ļoti mīļa un svarīga,” saka D.Kalnbērziņa.

Daigu Kalnbērziņu intervē Sandra Baltruka. Intervija publicēta Carnikavas novada domes informatīvajā izdevumā “Carnikavas novada vēstis” 2013.gada oktobrī

– Kāda bija jūsu motivācija, kandidējot pašvaldību vēlēšanās?

Man tā nebija izšķiršanās – kandidēt pašvaldību vēlēšanās vai nē. Tas bija mans pienākums, jo es vadu Nacionālās apvienības Carnikavas novada nodaļu un iepriekš šos pienākumus veicu arī partijā „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. Es to darīju ar lielu prieku, apzinoties, uz ko eju. Mēs izveidojām ļoti labu komandu, un rezultātā domē esam ieguvuši vienu vietu. Protams, cerējām iegūt vairāk. Mūsu komanda tiešām bija ļoti laba, un tā darbojas joprojām – tiekamies, apmaināmies idejām, dalāmies pieredzē.

– Jūs jau četrus gadus strādājat Saeimā un vadāt Saeimas sekretāra Dzintara Rasnača biroju. Vai ir viegli šo darbu apvienot
ar deputāta pienākumiem Carnikavā?

Protams, abus amatus apvienot ir diezgan sarežģīti, tomēr mēs daudz ko iegūstam, ja paplašinām savas darbības sfēru. Tas, kas notiek Saeimā un pašvaldībā, ir savstarpējā mijiedarbībā. Tas noteikti ir pluss abiem darbiem.

– Kopumā jūs Saeimā sākāt strādāt jau 1997. gadā un ar politikas veidošanas procesu esat bijusi saistīta gandrīz 15 gadus. Kas jūs tajā saista, un vai nav nācies piedzīvot vilšanos?

Jā, pieredze ir liela. No tās esmu ņēmusi to, kas, manuprāt, ir vērtīgākais Latvijai – neraugoties uz iekšējiem ķīviņiem, tomēr rast kompromisu un iet uz kopēju mērķi. Es darbojos politikā, jo – ja mēs paši nedarīsim, kas to darīs mūsu vietā? Iegūtās zināšanas ir jāliek lietā, un tas ir mans dzinulis darboties tālāk. Īsti vīlusies es neesmu, reizēm politiskajos procesos man nav šķitusi pareiza kaut kāda muļļāšanās vai izrādīšanās. Droši vien bieži cilvēkos vilšanās rodas, iepazīstoties ar politisko procesu atspoguļojumu, kas varbūt ne vienmēr ir tik patiess.

Attiecībā uz izvēli pievienoties tieši „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK mana izšķiršanās bija tiešām viegla. Uzskatu, ka tā ir viena no demokrātiskākajām partijām iekšēji organizatoriskā struktūrā – cilvēkiem ir iespējas sevi parādīt, viņu priekšlikumi tiek ņemti vērā. Protams, man sirdij tuva ir arī partijas konservatīvi nacionālā nostāja, un, lai kādi procesi notiktu, ir ļoti būtiski jautājumi, par kuriem es gluži vienkārši zinu – partijas balsojums būs tāds, kādu es to vēlos, citādi nemaz nevar būt.

Savukārt pašvaldībā mēs mazāk strādājam ar politiskām lietām, kaut arī pilnībā to nodalīt nevar, jo tā nav tikai saimniekošana. Katrs saimnieciskais solis sevī ietver politisku būtību, uz ko mēs virzāmies. Tieši tāpēc es šajā jomā redzu iespējas, tikai cilvēkam pašam ir jāsaprot, cik viņš ir ārkārtīgi liela vērtība un cik daudz viņš var mainīt. Es domāju, ka viens cilvēks var vērst par labu daudzas lietas gan savā partijā, gan novadā, gan valstī.

– Par ko jums ir gandarījums, atskatoties uz līdz šim paveikto Saeimā?

Kad Nacionālā apvienība izvirzīja ideju un uzsāka parakstu vākšanu referendumam par izglītības ieviešanu valsts un pašvaldību finansētajās skolās tikai valsts valodā, arī es personīgi aktīvi līdzdarbojos un apbraukāju daudzus novadus. Šī kampaņa kopumā bija veiksmīga, tikai nedaudz pietrūka parakstu, lai to varētu nodot tālākai lemšanai Saeimā. Nesen lasīju ziņās, ka Kārlis Šadurskis atzīst mūsu izstrādāto programmu un uzskata, ka šis ceļš ir pareizs. Tas ir sadzirdēts, tikai nezin kādēļ toreiz politiskā līmenī netika atbalstīts.

Valsts valoda ir bāze tam, lai mūsu sabiedrība kļūtu tiešām saliedēta. Arī Carnikavā, piemēram, pašvaldības bērnudārzā un skolā nav nekādu problēmu iejusties cittautiešu bērniem kopīgi mācoties, kā arī atzīmējot gadskārtu un valsts svētkus.

– Kādu jūs vēlētos redzēt novada attīstību pēc pieciem gadiem?

Kā jau teicām savā priekšvēlēšanu kampaņā, novada attīstību redzam pašvaldības un iedzīvotāju ciešā sadarbībā, izstrādājot un īstenojot novada attīstības plānu. Carnikavā tiek augstu vērtēta izglītība, un to pierāda pašvaldības finansējums novada izglītības iestādēm. Ne tikai mūsu, bet arī citu partiju programmās bija iekļauta vīzija par savu vidusskolu Carnikavā. Domāju, ka tas ir ļoti reāli, redzot, ko jau tagad spējam bērniem piedāvāt. Man ļoti patīk, kā attīstās sporta un sporta tūrisma joma, paverot plašākas iespējas arī uzņēmējdarbībai. Uz to mēs likām ļoti lielu akcentu savas partijas programmā. Infrastruktūrai un katra iedzīvotāja dzīves kvalitātei ir jāaug, tam visam kopā attīstoties. Jau šobrīd strādājam pie tā, lai novada attīstības stratēģija 2014. – 2030. gadam taptu deputātu un novada iedzīvotāju kopējā darbā.

– Kā jūs atpūšaties brīvajā laikā?

Jāatzīst godīgi, ka brīvā laika paliek arvien mazāk, jo aktīvi darbojos partijas politikā, pildu deputāta pienākumus novada domē, apvienojot ar darbu Saeimā. Protams, vēl arī ģimene un bērni. Es prieku gūstu no labi padarīta darba un mājās, esot kopā ar bērniem. Kopā ar ģimeni aktīvi iesaistāmies novada sabiedriskajā dzīvē, sporta pasākumos gan vairāk piedalās mans vīrs. Protams, apmeklējam Nēģu svētkus un Zvejnieksvētkus,
kur esam metuši arī zābakus. Carnikavā tiek organizēts arvien vairāk pasākumu, un tas man ļoti patīk. Ir jauki, ja cilvēki savā novadā var kopā labi pavadīt laiku un kvalitatīvi atpūsties.

Arī pildot deputāta pienākumus, piedalos dažādos pasākumos. Šā gada 2.septembrī piedalījos Piejūras internātskolas svinīgajā pasākumā. Tā tiešām ir skola ar dvēseli. Milzīga pateicība jāsaka tās pedagoģiskajam kolektīvam par tādas skolas izveidošanu. Tāpat arī piedalījos Pierīgas novadu pašvaldību darbinieku sporta spēles, kur pašai par pārsteigumu startēju ar labiem rezultātiem.

– Ko jūs gribētu novēlēt gan sev, gan citiem deputātiem šajā sasaukumā?

Lai mums izdodas viss, ko esam iecerējuši, lai to pēc tam novērtē iedzīvotāji un, lai tas ir mums visiem par labu. Es gribētu novēlēt, lai mēs strādātu konstruktīvi, sadarbotos un atbalstītu cits cita labākās idejas. Jo, kad redzi rezultātu, ir atkal spēks spert soli tālāk.

S. Baltruka
Carnikavas novada vēstis (179)

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.