Rīgas nodaļa
logo

Rīgas dome noraida Nacionālās apvienības deputāta Jurģa Klotiņa priekšlikumu izveidot Rail Baltica projekta darba grupu

Šī gada 30. novembrī Rīgas domes ārkārtas sēdē tika skatīts Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas deputāta Jurģa Klotiņa ierosinājums izveidot Rīgas domes Rail Baltica projekta darba grupu. Diemžēl Rīgas domes pozīcijā esošajiem deputātiem balsojot “pret”, šī iecere tika noraidīta.

Savu priekšlikumu izveidot Rīgas domes Rail Baltica projekta darba grupu, Klotiņš pamatoja ar to, ka tieši no Rīgas aktīvas un koordinētas rīcības ir atkarīgs, vai Rīga pietiekami lietderīgi izmantos Rail Baltica radītās papildu iespējas, kā piemēram, Rīgas Centrālās stacijas multimodālā transporta mezgla saistīto teritoriju publiskās ārtelpas attīstība, satiksmes organizācija, sabiedriskā transporta un velotransporta organizācija; Torņakalna multimodālā transporta mezgla attīstība; Anniņmuižas bulvāra šķērsojuma pār dzelzceļu un tā pievedceļu izbūve, kā arī citas papildu iespējas, kas var tikt apzinātas Rail Baltica projekta attīstības gaitā un iekļaujas Rīgas Rail Baltica teritorijas lokālplānojumā.

Klotiņš atzīst: “Rail Baltica projekts Rīgai ir vienreizēja iespēja īstenot laikmetīgas pārmaiņas transporta organizācijā un pilsētas centra publiskajā ārtelpā ap Centrālo staciju. Vai to izdosies sekmīgi un kvalitatīvi īstenot, ir atkarīgs no Rīgas pašvaldības iniciatīvas un nozīmes, kādu tā piešķirs Rail Baltica projektam. Rail Baltica ir īpašs projekts Rīgai. Tas prasa arī īpašu pieeju no pārvaldības. Ikvienā pašvaldībā lēmējvara un izpildvara nes kopīgu atbildību iedzīvotāju priekšā par to, cik gudri un sekmīgi spēj īstenot savas teritorijas attīstību iedzīvotāju labā. Tieši apziņa par kopīgo atbildību Latvijas cilvēku priekšā ir galvenā motivācija, kādēļ Rīgas domei ir vajadzīga sava Rail Baltica projekta darba grupa. Rīgas domes Rail Baltica darba grupa ir priekšlikums, kā šo kopīgo lēmējvaras un izpildvaras atbildību īstenot.”

Informāciju sagatavoja:

Evija Zepa
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcijas referente

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.