Jūrmalas nodaļa
logo

Roberts Zīle ar mēru pārrunā Jūrmalas attīstību un piedalās Eiropas Pilsoņu gada diskusijā

Roberts Zīle un Gatis Truksnis. Foto: NA

Piektdienā, 8. novembrī, Eiropas Parlamenta deputāts un Nacionālās apvienības Jūrmalas nodaļas biedrs Roberts Zīle savu dienu bija veltījis vietējā līmeņa sabiedriskām aktivitātēm. Dienas kārtībā bija vizīte pie pilsētas mēra Gata Trukšņa, tai sekoja dalība Eiropas Pilsoņu gada diskusijā Jūrmalas muzejā, bet dienas noslēgumā – sapulce NA nodaļas biedru pulkā.

Roberts Zīle bija gandarīts, ka mērs ļoti atzinīgi novērtējis deputātes Guntas Liepiņas (NA) darbu Jūrmalas pilsētas domē, kurā viņa ir Kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja. Pārrunājot pilsētas attīstības plānus, mērs uzsvēra, ka jāstrādā pie tā, lai mazinātu kūrortpilsētai raksturīgo atkarību no sezonalitātes. Lai cilvēkiem būtu, ko darīt, un lai attīstītos uzņēmējdarbība, nepieciešami jauni infrastruktūras objekti. Piemēram, pilsētā trūkst daudzfunkcionāla kultūras centra, ko varētu izmantot dažādiem pasākumiem, koncertiem un teātra uzvedumiem. Visi līdzšinējie kultūras nami ir pārbūvēti kinoteātri ar mazu ietilpību un ierobežotu pielietojumu. Otrs, trūkst ātra ceļa savienojuma no viena pilsētas gala līdz otram, bet nav skaidrs, kur atrast finansējumu. Eiropas fondu piesaistē liels uzsvars tiek likts uz uzņēmējdarbības veicināšanu, nevis ceļiem. Tomēr Jūrmalas gadījumā ir jāstimulē pakalpojumu industrija, nevis jābūvē jauni industriālie parki, pārliecināts ir mērs.

Apspriežot riskus, kas saistīti ar plašo nekustamā īpašuma objektu būvniecību, mērs kā vienu minēja to, ka objekti, kas ir plānoti un būvēti kūrortpilsētas vajadzībām, piemēram, viesu nami, beigās tiek iztirgoti kā apartamenti. Otrs risks ir attiecināms uz arhitektūru. Jaunajai apbūvei jābūt tādai, lai iedzīvotāji to uztvertu kā jau esošo stilu laikmetīgu un kvalitatīvu turpinājumu, nevis svešķermeni.

Eiropas Pilsoņu gada 2013 pasākumu ietvaros Jūrmalas muzejā notika diskusija “Par vietējo sabiedrību, migrāciju un ekonomisko attīstību”. To vadīja TV žurnāliste Daina Jāņkalne un Eiropas Pilsoņu gada labas gribas vēstnieks Andris Gobiņš. Migrācija ir pēdējā laika viena no aktuālākajām tēmām, īpaši Latvijā. Priekšplānā ir jautājumi, kā uzturēt atgriezenisko saiti ar aizbraukušajiem tā, lai Latvija iegūtu. Fiziskajām robežām mūsdienu pasaulē nozīme kļūst arvien mazāka, viss atkarīgs no tā, kas mēs esam. Tas ir identitātes jautājums.

Roberts Zīle, raugoties no eiroparlamentārieša perspektīvas, atzina, ka identitāte Eiropas līmenī vēl ir vāji attīstīta un ka lēmumu pieņemšanā ļoti liela ietekme ir nacionālajām interesēm. Savukārt ES pilsoņa identitātei pašvaldības līmenī jābūt integrētai gan Eiropas, gan nacionālajā līmenī. Nedrīkst būt tā, kā tas ir Rīgas gadījumā, kad Nils Ušakovs ar savu politiku Rīgu pretnostata pārējai Latvijai.

Fragments no Roberta Zīles uzstāšanās

Nodaļas biedru sapulce

Vakara tikšanās ar Nacionālās apvienības Jūrmalas biedriem bija īstais brīdis, lai saprastu, kas īsti notiek Nacionālajā apvienībā. Pēdējie notikumi saistībā ar Jāņa Bordāna izslēgšanu bija radījuši daudz neskaidrību. Roberts Zīle izteica nožēlu par šādu notikumu attīstību. Viņš atgādināja vēsturi par neveiksmīgo sadarbību ar biedrību „Demokrātiskie patrioti” un, atceroties neseno pieredzi par to, kā TB/LNNK tika drupināta, kad vairāki tās biedri paralēli veidoja „Pilsonisko savienību”, atzina, ka otrreiz piedzīvot kaut ko līdzīgu nevēloties. Jānim Bordānam tika lūgts pavisam nedaudz – publiski apliecināt, ka neveidos jaunu politisku spēku un ka darbosies Nacionālajā apvienībā, bet to viņš atteicās darīt.

 

NA Jūrmalā biedru sapulce. Foto: NA

NA Jūrmalā biedru sapulce. Foto: NA

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.